Bundesliga: rywal Krzysztofa Piątka bohaterem Herthy. Borussia M'gladbach upokorzona

2021-12-05, 19:39

Stevan Jovetic ustrzelił dublet w meczu ze Stuttgartem. Foto: Sebastian Räppold/Matthias Koch / imago sport / Forum

Hertha Berlin zremisowała 2:2 z VfB Stuttgart po dwóch golach Stevana Joveticia. Krzysztof Piątek wszedł na plac gry dopiero w 85. minucie i nie zdążył wpłynąć na losy spotkania.

Ekipa ze stolicy Niemiec źle weszła w mecz. Już w 19. minucie po bramkach Marmousha i Forstera "Stara Dama" przegrywała 0:2, a widmo trzeciej porażki w siódmym spotkaniu Bundesligi zawisło nad podopiecznymi debiutującego na ławce trenerskiej Herthy Tayfuna Korkuta.

W 34. minucie do siatki Stuttgartu piłkę skierował Ishak Belfodil, ale po analizie VAR jego gol został anulowany. 6 minut później przepisową bramkę strzelił Jovetić i goście z Berlina schodzili na przerwę z jednobramkowym deficytem.

Zawodnik z Czarnogóry, który na zasadzie wolnego transferu dołączył do "Starej Damy" latem, wyrównał w 76. minucie spotkania. Było to jego czwarte trafienie w ósmym występie w tym sezonie.

Krzysztof Piątek wszedł na boisko dopiero w 85. minucie spotkania, zastępując Belfodila. Wynik meczu w końcówce nie uległ jednak zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Dający remis dublet z pewnością umocni pozycję Joveticia w pierwszym składzie Herthy. Wiele wskazuje na to, że sytuacji Piątka w zespole z Berlina nie zmieni przybycie nowego trenera. Polaka otwarcie krytykował poprzedni szkoleniowiec "Starej Damy" Pal Dardai, twierdząc, że Polakowi "brakuje techniki" i "tylko czeka, aż piłka do niego dotrze".

Hertha z dorobkiem 15 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Stuttgart zgromadził o "oczko" mniej i jest 15.

W drugim niedzielnym meczu Freiburg rozbił na wyjeździe Borussię Moenchengladbach aż 6:0. Wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą. Dzięki spektakularnej wygranej podopieczni Christiana Streicha awansowali na 4. lokatę. Spisujące się poniżej oczekiwań "Źrebaki" są 13.

Nigdy wcześniej w Bundeslidze drużyna gości nie prowadziła do przerwy 6:0. Na dodatek już w 25. minucie było 5:0 dla Freiburga, który stał się również pierwszym zespołem w historii Bundesligi z pięcioma strzelonymi golami w takim okresie.

Jak na ironię, Borussia Moenchengladbach zapisała się w przeszłości na kartach Bundesligi z zupełnie innej strony. W 1978 roku pokonała u siebie Borussię Dortmund aż 12:0, strzelając do przerwy... sześć goli.