Ekstraklasa: Stal Mielec przerywa passę Wisły Płock. Pogoń "Nafciarzy" nie przyniosła punktów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 20:04
Stal Mielec na własnym stadionie pokonała 2:1 Wisłę Płock. Dzięki zwycięstwu mielczanie wyprzedzili "Nafciarzy" w tabeli i przerwali ich dobrą passę w meczach Ekstraklasy.
Mecz Stal Mielec - Wisła Płock
Mecz Stal Mielec - Wisła PłockFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Do pierwszego spotkania 17. kolejki Ekstraklasy obie drużyny przystępowały w dobrych nastrojach - gospodarze dzięki sukcesowi akcji "Ratujmy Stal", podczas której mielczanie zebrali 3,2 mln złotych i znacząco poprawili opłakaną sytuację finansową klubu, natomiast goście z powodu serii 4 meczów bez porażki w lidze.

W 10. minucie spotkania bliski gola był Maksymilian Sitek. Pomocnik Stali na skraju pola karnego przyjął dobre podanie Marcina Flisa i przymierzył w kierunku okienka. 10 minut później w polu karnym Wisły upadł Marcin Flis, a sędzia Sylwestrzak po konsultacji z VAR wskazał na "wapno". W 22. minucie jedenastkę pewnie wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Było to jego 6. trafienie w tym sezonie.

W kolejnych fragmentach spotkania gra stała się szarpana, a kibice na stadionie w Mielcu oglądali więcej przewinień niż efektownych zagrań i sytuacji bramkowych. W pierwszej odsłonie arbiter pokazał aż 5 żółtych kartek.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Mateusz Mak. Architektem bramkowej akcji był Sitek, który świetnym prostopadłym podaniem "wypuścił" kolegę na czystą pozycję. Dla Maka był to już 7. gol w tym sezonie.

Po zmianie stron, w 46. minucie groźnie uderzył Sekulski, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki strzeżonej przez Strączka. W 63. minucie Sekulski ponownie rzucił wyzwanie golkiperowi Stali, ale także tym razem górą był Strączek. Aktywny w drugiej odsłonie napastnik Wisły po raz kolejny próbował w 70. minucie (tym razem głową), ale nieznacznie chybił.

W 89. minucie "Nafciarze" w końcu przełamali defensywę gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki głową skierował Marko Kolar. Na kolejne trafienia podopiecznym Macieja Bartoszka nie wystarczyło już czasu. Drugą żółtą kartkę za niesportowe zachowanie zdążył z kolei "zarobić" Dominik Furman.

00:31 bartoszek.mp3 Maciej Bartoszek, trener Wisły Płock: wracamy do domu bez punktów, musimy się podnieść (IAR)

Dzięki wygranej ekipa z Mielca wyprzedziła w tabeli swoich dzisiejszych rywali i awansowała na 7. miejsce w tabeli. Wisła Płock spadła na 8. lokatę.

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Tomasiewicz (22-karny), 2:0 Mateusz Mak (45+1), 2:1 Marko Kolar (89-głową).

00:37 majewski.mp3 Adam Majewski: gratuluję zawodnikom za walkę do samego końca (IAR)

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Maksymylian Sitek, Rafał Strączek, Dawid Kort; Wisła Płock: Radosław Cielemęcki, Dusan Lagator, Piotr Tomasik, Anton Krywociuk, Dominik Furman, Marko Kolar. Czerwona kartka za drugą żółtą – Wisła Płock: Dominik Furman (90+5).

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek – Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Marcin Flis – Albin Granlund (86. Michael Wyparło), Koki Hinokio (85. Dawid Kort), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Żyro – Mateusz Mak (74. Maciej Urbańczyk), Fabian Piasceki (85. Aleksander Kolew), Maksymilian Sitek (74. Adrian Szczutowski).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Damian Zbozień (70. Filip Lesnak), Dusan Lagator, Anton Krywociuk – Damian Rasak (70. Jorginho), Dominik Furman – Kristian Vallo (54. Fryderyk Gerbowski), Rafał Wolski (54. Patryk Tuszyński), Radosław Cielemęcki (54. Marko Kolar), Piotr Tomasik – Łukasz Sekulski.

Mecz trzeciej w tabeli Lechii Gdańsk z czwartym Rakowem Częstochowa zapowiada się jako najciekawsze wydarzenie 17. kolejki Ekstraklasy. Już w piątek na boisko wyjdą piłkarze Stali Mielec, którzy zmierzą się z Wisłą Płock. a Górnik Zabrze podejmie Śląsk Wrocław.

Według informacji "Przeglądu Sportowego", władze Rakowa Częstochowa rozglądają się za nowym szkoleniowcem na wypadek, gdyby Marek Papszun odszedł do Legii Warszawa. Kandydatem do objęcia wicemistrzów Polski jest białoruski szkoleniowiec Aleksiej Szpilewski, który ostatnio prowadził niemiecki klub Erzgebirge Aue.