Seria Łomży VIVE Kielce przerwana w Paryżu. Mistrz Polski był niepokonany od... września

2021-12-03, 09:45

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce przegrali na wyjeździe z PSG w Lidze Mistrzów i przerwali serię zwycięstw, trwającą od... września. Foto: media.pgnig-superliga.pl

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce przegrali na wyjeździe z  Paris Saint-Germain 27:32 w 9. kolejce Ligi Mistrzów. Tym samym mistrz PGNiG Superligi przerwał zwycięską serię trwającą od... 23 września. Kielczanie w hali Pierre’a de Coubertina jeszcze nie wygrali.

• Final Four odbędzie się w Kolonii. W 2022 roku planowany jest na 18-19 czerwca
  • Kielczanie są liderami grupy B
  • Grupowymi rywalami VIVE są: Barca, Telekom Veszprem, PSG, FC Porto, Dinamo Bukareszt, Motor Zaporoże i SG Flensburg-Handewitt

Mistrz Polski liderem grupy LM

Mimo tej porażki Łomża VIVE Kielce jest w doskonałej sytuacji przed kolejnymi meczami. Kielczanie są nadal liderem grupy B (14 punktów), o dwa punkty wyprzedzając Telekom Veszprem, a o trzy Barcę i PSG.

- Mimo przegranej jestem dumny z zespołu. Dziękuję chłopakom za walkę przez pełne 60 minut, do samego końca. Za to, że się nie poddali i do ostatnich minut starali się odwrócić losy spotkania - komplementował swoją drużynę trener kielczan Tałant Dujszebajew.

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów Łomża VIVE Kielce zagra na wyjeździe z FC Porto 9 grudnia godz. 20.45. Wcześniej mistrzowie Polski zmierzą się w ligowej rywalizacji z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Trudne mecze Łomży VIVE Kielce

- Nie zamierzam teraz analizować naszej sytuacji w tabeli, czy jest ona dobra, czy zła. Przed nami jeszcze pięć spotkań, w tym trzy trudne wyjazdy do Flensburga, Veszprem i Porto. 9 marca przyszłego roku zagramy ostatni mecz i dopiero wtedy wszytko się rozstrzygnie - zaznaczył opiekun mistrza Polski.

Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupach bezpośrednio, awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 w dwumeczu zagrają o najlepszą "ósemkę".