Premier League: wielki jubileusz Cristiano Ronaldo i ważna wygrana Manchesteru United. Arsenal ma czego żałować

2021-12-02, 23:15

Manchester United wygrał 3:2 z Arsenalem w hicie 14. kolejki Premier League. Bohaterem zwycięskiej drużyny był Cristiano Ronaldo, który zdobył dwa gole i był najbardziej aktywnym graczem ataku "Czerwonych Diabłów".

Manchester United w spotkaniu z Arsenalem poprowadził jeszcze tymczasowy menadżer Michael Carrick, mimo że niedawno klub z Old Trafford podpisał kontrakt z Ralfem Rangnickiem. Niemiecki szkoleniowiec niedawno zastąpił na stanowisku Ole Gunnara Solskjaera, ale mecz oglądał jedynie z trybun.

Ze zdecydowanie większym animuszem spotkanie rozpoczęli goście. Arsenal w pierwszych dwóch minutach spotkania wywalczyli trzy rzuty rożne i oddali kilka groźnych strzałów na bramkę Davida de Gei. "Czerwone Diabły" przetrwały jednak szturm i uspokoiły grę w kolejnych fragmentach spotkania.

W 14. minucie gry doszło do kuriozalnej sytuacji - w polu karnym United na nogę de Gei nadepnął Fred, a gdy golkiper gospodarzy leżał na murawie, gola strzelił Emile Smith Rowe. Gracze "Czerwonych Diabłów" mieli ogromne pretensje do sędziego Martina Atkinsona o to, że uznał trafienie "Kanonierów".

Gospodarze długo nie potrafili zagrozić bramce rywali. Z dystansu strzelał Cristiano Ronaldo, ale jego uderzenia przelatywały z dala od celu. CR7 w 44. minucie wyręczył jego rodak Bruno Fernandes, który technicznym strzałem z pola karnego wpisał się na listę strzelców. Asystował mu Fred, odkupując swoje winy z początku spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od szalonej wymiany ciosów - najpierw po rzucie rożnym groźnie główkował Gabriel, a minutę później z ostrego kąta uderzał Ronaldo, ale Ramsdale po raz kolejny pokazał klasę i odbił potężny strzał.

Po chwili pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki już cieszył się z gola na 2:1 - Portugalczyk wykorzystał dobre podanie Rashforda, zdobywając swoją bramkę nr 800 w karierze.

Radość "Czerwonych Diabłów" nie trwała długo - już w 54. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Odegaard, pokonując mierzonym strzałem de Geę.

Kwadrans później na prowadzenie wrócili gospodarze. Tym razem Odegaard sprokurował rzut karny, a jedenastkę pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. Wynik 3:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Dzięki zwycięstwu Manchester awansował na 7. miejsce w tabeli Premier League. "Czerwone Diabły" mają na koncie 21 punktów. Arsenal zgromadził o 2 "oczka" więcej i jest 5. Prowadzi Chelsea z dorobkiem 33 pkt.