Serie A: Zieliński nie uratował wygranej Napoli. Dwie asysty Polaka

2021-12-01, 23:37

Piotr Zieliński zanotował dwie asysty w meczu Sassuolo - Napoli (2:2). Foto: shutterstock.com/Gennaro Di Rosa

Lider włoskiej Serie A Napoli zremisował w wyjazdowym meczu z Sassuolo 2:2 w 15. kolejce rozgrywek. Świetny mecz rozegrał Piotr Zieliński, który asystował przy obu golach swojego zespołu.

Wiceliderem wciąż jest AC Milan, który na stadionie rywala wygrał z Genoą 3:0.

Piotr Zieliński w 51. minucie odegrał do Hiszpana Fabiana Ruiza, który mocnym strzałem z okolicy linii pola karnego dał gościom prowadzenie. Osiem minut później Polak dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a piłkę przyjął Belg Dries Mertens, który podwyższył wynik na 2:0.

Później jednak do głosu doszli gospodarze. Stratę zmniejszył Gianluca Scamacca (71.), a do wyrównania doprowadził Gianmarco Ferrari (89.). W doliczonym czasie drugiej połowy gospodarze zdobyli też trzecią bramkę, ale po konsultacji z VAR została ona anulowana.

Napoli nadal jest liderem Serie A z dorobkiem 36 punktów. O jeden mniej ma AC Milan, a trzeci Inter Mediolan, który wcześniej pokonał u siebie Spezię 2:0, ma 34 punkty.

W zespole Spezii całe spotkanie rozegrał debiutujący w Serie A Jakub Kiwior, a do końca pierwszej połowy występował Arkadiusz Reca.

W Genui prowadzenie Milanowi dał niezawodny Zlatan Ibrahimovic. W 10. minucie 40-letni Szwed trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Junior Messias (45+1. i 61.).

W innym środowym spotkaniu Bologna niespodziewanie pokonała u siebie Romę 1:0, a w bramce gospodarzy dobrze spisał się Łukasz Skorupski.

We wtorek Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Salernitaną 2:0. W zespole gospodarzy w końcówce pojawił się na boisku Paweł Jaroszyński.

Juventus Turyn odniósł siódme zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 24 punktów zajmuje siódme miejsce. Większą liczbą zdobytych bramek wyprzedza go Fiorentina, która również we wtorek pokonała Sampdorię Genua 3:1.

Gola numer 12 w tym sezonie uzyskał dla gospodarzy Dusan Vlahovic. Serb jest liderem klasyfikacji strzelców.

W drużynie z Genui, która z 15 pkt plasuje się na 15. pozycji, przez 70 minut grał Bartosz Bereszyński.

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła Atalanta Bergamo. Tym razem na własnym stadionie z Venezią 4:0, m.in. po trzech trafieniach Chorwata Mario Pasalica.

Atalanta, niepokonana w Serie A od 3 października, ma 31 pkt i plasuje się na czwartej pozycji.