PŚ w short tracku: sztafeta kobiet z awansem do Pekinu. Maliszewska zdyskwalifikowana

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 15:20
Polska sztafeta kobiet zajęła trzecie miejsce w finale B na 3000 m zawodów Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie, co daje Biało-Czerwonym awans na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Natalia Maliszewska startowała także indywidualnie, jednak została zdyskwalifikowana.
Polska sztafeta kobiet zajęła 3. miejsce w Dordrechcie, co oznacza, że zakwalifikowała się na igrzyska w PekinieFoto: PZŁS

Biało-czerwone, w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska, uplasowały się w sobotę na czwartej pozycji w swoim wyścigu półfinałowym i niedzielę walczyły o olimpijskie "bilety" w finale B.

Polki zrealizowały zadanie, zajmując trzecią lokatę z czasem 4.11,513. Lepsze były Rosjanki 4.09,650 i Amerykanki 4.10,359. Zdyskwalifikowano Chinki.

W niedzielę Maliszewska startowała także indywidualnie w ćwierćfinale na 1000 m i zajmując drugie miejsce w pierwszym biegu zakwalifikowała się do półfinału, a następnie - do finału. Tam została jednak zdyskwalifikowana. Zwyciężyła Choi Minjeong z Korei Południowej.

Polka minęła linię mety jako trzecia w stawce pięciu zawodniczek, ale zaraz po wyścigu sędziowie ją ukarali za nieprzepisową jazdę.

Wygrała Choi Minjeong, przed Kanadyjką Kim Boutin, Holenderką Suzanne Schulting i kolejną Kanadyjką Courtney Sarault. Polkę sklasyfikowano na piątej pozycji.

Maliszewskiej niewiele zabrakło do czwartego podium w tym sezonie PŚ. Wcześniej świetnie spisywała się na 500 m, zajmując pierwsze miejsce w Pekinie i drugie w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie była trzecia na 1000 m.

Na tym dłuższym dystansie uplasowała się na siódmej pozycji w pucharowej klasyfikacji generalnej. Triumfowała Schulting.

Zawody w Dordrechcie kończą zmagania o Puchar Świata. Na początku 2022 roku odbędą się w Dreźnie mistrzostwa Europy, a najważniejszą imprezą sezonu będą igrzyska olimpijskie.

00:24 Maliszewska Natalia Maliszewska nie ukrywa, że była zadowolona ze swojego startu (PR1)

Na marzec zaplanowane są mistrzostwa świata w Montrealu, a w Gdańsku - mistrzostwa świata juniorów.

Natalia Maliszewska upadła w półfinale rywalizacji na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. Ostatecznie Polka zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.