Liga Europy: Monaco zwycięża w hicie, Rangersi wracają do gry, a Frankfurt wyrównuje w końcówce

2021-11-25, 23:12

Alfredo Morelos w meczu Rangersów ze Spartą popisał się dubletem. Foto: PA Images/Forum

AS Monaco pokonało u siebie Real Sociedad 2:1 w meczu 5. kolejki Ligi Europy. Giovanni van Bronckhorst poprowadził Rangersów do zwycięstwa nad Spartą Praga (2:0) i znacznie przybliżył zespół z Glasgow do fazy pucharowej.

Broendby podejmowało u siebie zespół Lyonu, który zdążył zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Pierwsza część spotkania nie przyniosła ze sobą bramek, choć bliżej jej zdobycia byli goście.

Gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą trafienia Mikaela Uhre. Reszta spotkania należała już jednak do ekipy gości. Dubletem dla Lyonu popisał się Ryan Cherki, a wynik ustalił w 76. minucie Islam Slimani.

Eintracht zmierzył się z drużyną Royal Antwerp na własnym stadionie. Wynik w 13. minucie gry otworzył Daichi Kamada, który wykorzystał dobrą centrę Chandlera.

W 33. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Radja Nainggolan, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzył piłkę z woleja. Futbolówka odbiła się po drodze od jednego z graczy, zaskakując bezradnego Trappa.

Niekorzystny dla Frankfurtu wynik utrzymywał się aż do 94. minuty, kiedy Goncalo Paciencia wyrównał stan meczu.

Najciekawiej zapowiadało się starcie AS Monaco z Realem Sociedad, bowiem zwycięstwo w tym spotkaniu oznaczało awans na pierwszą lokatę w grupie B.

Wynik w 28. minucie gry otworzył Kevin Volland. Goście odpowiedzieli kilka chwil później, bowiem w sytuacji sam na sam dobrze zachował się Alexander Isak, który pewnie pokonał Alexandra Nubela.

W 38. minucie Monaco znowu prowadziło. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym, Youssouf Fofana skierował futbolówkę głową wprost do siatki. Było to rozstrzygające trafienie, które zadecydowało o zwycięstwie francuskiej ekipy.

Olympiakos podejmował u siebie tureckie Fenerbahce. Dominacja gospodarzy przez większość meczu nie przynosiła rezultatów, jednak zwycięską bramkę udało się strzelić w 90. minucie za sprawą Tiquinho Soaresa.

PSV pewnie pokonało w Eindhoven austriacki Sturm Graz. Bramki dla holenderskiego klubu zdobyli Carlos z rzutu karnego (45. min) oraz Bruma (56.)

Rangersi pewnie rozprawili się na Ibrox z ekipą Sturm Graz. Wynik już w 15. minucie otworzył Alfredo Morelos. Kolumbijczyk ponownie znalazł drogę do siatki kilka minut po przerwie. Zwycięstwo w tym meczu oznacza, że podopieczni van Bronckhorsta są już na ostatniej prostej do awansu z grupy A.