X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pięć zmian w piłkarskich meczach na dłużej? Wiemy, kiedy zostanie podjęta decyzja

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 17:22
Reguła mówiąca o dopuszczeniu pięciu zamiast trzech zmian, którą wprowadzono po wybuchu pandemii koronawirusa, podczas meczów piłki nożnej może zostać wprowadzona na stałe. Międzynarodowa Rada Futbolu (IFAB), zajmująca się regułami gry, zajmie się tą kwestią podczas kongresu w marcu 2022 roku.
Możliwość pięciu zmian w trakcie spotkania obowiązuje od maja 2020 roku
Możliwość pięciu zmian w trakcie spotkania obowiązuje od maja 2020 roku Foto: Shutterstock.com/Dziurek

Modyfikacji przepisu o zmianach dokonano w maju 2020 roku, aby bardziej chronić zdrowie zawodników. Ich rytm przygotowań i meczowy został zachwiany z powodu pandemii COVID-19, a następnie konieczności rozegrania dużej liczby meczów w niewielkich odstępach czasowych.

Zmiana miała być na chwilę 

Miała to być inicjatywa tymczasowa, z którą wyszła Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA), a IFAB poparł ją, nie wymuszając jednak niczego na organizatorach rozgrywek, a jedynie dając im możliwość wyboru, czy chcą pozostać przy maksymalnie trzech zmianach, czy skorzystać z nowego przepisu.

Ponieważ sytuacja związana z pandemią nadal jest trudna, regułę kilkakrotnie przedłużano, a obecnie obowiązuje ona dla wszystkich rozgrywek, które zakończą się 31 grudnia 2022 roku (a więc także przyszłorocznego mundialu w Katarze).

IFAB otrzymuje prośby 

Jak poinformował w komunikacie IFAB, propozycję wprowadzenia tego przepisu na stałe złożyły liczne konfederacje, krajowe federacje, ligi i inni akcjonariusze.

"Członkowie (Rady Dyrektorów IFAB - PAP) zgodzili się, że kierownictwo rozgrywek powinno mieć możliwość zwiększenia liczby zmian, zależnie od potrzeb w ich piłkarskich środowiskach, przy jednoczesnym utrzymaniu liczby (dopuszczalnych wstrzymań gry - PAP) do trzech plus w przerwie między pierwszą i drugą połową. Ostateczna decyzja zostanie podjęta (...) 4-5 marca 2022 roku w Zurychu" - napisano.

Wszystkie zmiany wprowadzone podczas tych obrad wejdą w życie od 1 lipca 2022 roku.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna fifa

Czytaj także

IFFHS: Robert Lewandowski zdeklasował konkurencję w kolejnym plebiscycie. Messi daleko za piłkarzem Bayernu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 11:52
Robert Lewandowski zdecydowanie wygrał w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) na najlepszego piłkarza 2021 roku. "Lewy" w głosowaniu zdobył 150 punktów. Kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu pokonał Lionela Messiego, który otrzymał 45 punktów mniej.
rozwiń zwiń