Serie A: nieudana pogoń Milanu i pierwsza porażka. Grad goli we Florencji

2021-11-20, 23:19

Piłkarze AC Milan nie byli w stanie dogonić wyniku w meczu z Fiorentiną. Foto: Reuters/Forum

Piłkarze AC Milan doznali pierwszej w sezonie porażki w Serie A. W meczu 13. kolejki wicelider uległ na wyjeździe Fiorentinie 3:4. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Dusan Vlahović, a w drużynie gości dwukrotnie trafiał Zlatan Ibrahimović.

Prowadzenie Fiorentinie w 15. minucie dał Alfred Duncan, a tuż przed przerwą podwyższył Riccardo Saponara. Kiedy w 60. minucie na 3:0 trafił Vlahovic, wydawało się, że emocje praktycznie się skończyły. Wtedy jednak nastąpił zryw Ibrahimovicia. Szwed na listę strzelców wpisał się w 62. i 67. minucie.

Za sprawą Vlahovica Fiorentina opanowała jednak sytuację. Serb gola zdobył w 85. minucie, a w doliczonym przez sędziego czasie gry wynik ustalono samobójczą bramką obrońcy "Fiołków" Lorenzo Venutiego.

Ibrahimović mając 40 lat i 48 dni został w sobotę najstarszym piłkarzem, który w meczu Serie A strzelił dwa gole. Najstarszym z jedną bramką w spotkaniu włoskiej ekstraklasy pozostaje legendarny obrońca Milanu Alessandro Costacurta - 41 lat i 25 dni.

Potknięcie Milanu w niedzielę może wykorzystać Napoli. Prowadzący w tabeli zespół Piotra Zielińskiego ma na razie tyle samo punktów, a tego dnia w hicie 13. kolejki zagra na wyjeździe z broniącym tytułu Interem Mediolan.