Ekstraklasa: Lech Poznań zgubił punkty w Łęcznej. Janusz Gol bohaterem beniaminka

2021-11-06, 23:01

Piłkarz drużyny Górnik Łęczna Serhij Krykun i Joel Pereira z zespołu Lech Poznań podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Lech Poznań zremisował 1:1 z Górnikiem Łęczna w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Piłkarze Kamila Kieresia wyrównali po golu w 79. minucie.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, czyli stroną dominującą był lider, który już w 18. minucie udokumentował to zdobyciem gola. Joao Amaral już chwilę wcześniej miał doskonałą ku temu okazję, ale nieatakowany z 16 metrów strzelił obok bramki. Do siatki Portugalczyk trafił natomiast dobijając tuż przed linią bramkową piłkę zmierzającą już do siatki po akcji lewym skrzydłem Pedro Rebocho i asyście główkującego Mikaela Ishaka.

Trener Górnika Kamil Kiereś podkreślił, że takie zwycięstwa budują zespół (IAR) 0:50
+

Jeszcze w 34. min silny strzał Jakuba Kamińskiego obronił Maciej Gostomski i od tej pory praktycznie skończyła się w tej części gry dominacja Lecha, a inicjatywę przejęli gospodarze, nie potrafiąc jej jednak sfinalizować choćby jednym celnym strzałem.

W drugiej odsłonie znów bardziej aktywni byli piłkarze z Poznania, ale bramkarz Górnika, który z Lechem przed sześcioma laty zdobył mistrzostwo Polski, nie dał się pokonać najpierw Pedro Tibie, później Kamińskiemu, a w samej już końcówce Ishakowi i Dani Ramirezowi.

Mimo przewagi w posiadaniu piłki przez Lecha zawodnicy Górnika nie ograniczali się do działań obronnych, co przyniosło efekt w 79. minucie. Bardzo aktywny w tym meczu Serhij Krykun dośrodkował z lewej strony, a Janusz Gol efektowną główką doprowadził do wyrównania.

Starania podopiecznych trenera Macieja Skorży, by odzyskać prowadzenie spełzły jednak na niczym i ostatnia drużyna w tabeli kolejnemu potentatowi ekstraklasy potrafiła odebrać punkty (poprzednio zremisowała z Rakowem Częstochowa).

Szkoleniowiec Lecha Maciej Skorża był rozczarowany grą swoich podopiecznych (IAR) 0:38
+

Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Joao Amaral (18), 1:1 Janusz Gol (79-głową)

Żółta kartka - Lech Poznań: Pedro Rebocho

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 4 528

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak, Kamil Pajnowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Michał Mak (59. Jason Lokilo), Janusz Gol, Alex Serrano (72. Damian Gąska), Szymon Drewniak, Serhij Krykun (90+6. Daniel Dziwniel) - Przemysław Banaszak

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira (62. Lubomir Satka), Antonio Milic, Bartosz Salamon, Pedro Rebocho - Adriel Ba Loua (80. Michał Skóraś), Jesper Karlstroem, Joao Amaral (62. Dani Ramirez), Pedro Tiba (62. Nika Kwekweskiri), Jakub Kamiński (87. Filip Marchwiński) - Mikael Ishak.

2021-11-07:

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin (15.00)
Legia Warszawa - Stal Mielec (17.30)
Wisła Kraków - Cracovia (20.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Górnik Łęczna 14 1 5 8 11-31 8 -20
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze