Premier League: wpadka Manchesteru City. Chelsea umocniła się na pozycji lidera

2021-10-30, 19:41

Pep Guardiola. Foto: PAP/EPA/ANDREW YATES

Broniący tytułu Manchester City przegrał u siebie z Crystal Palace 0:2 w 10. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej, a Liverpool tylko zremisował 2:2 z Brightonem Jakuba Modera. Skorzystała na tym Chelsea, która po wyjazdowej wygranej z Newcastle 3:0 umocniła się na pozycji lidera.

Spotkanie na Etihad Stadiumn zaczęło się dla Manchesteru City bardzo źle, a później było... jeszcze gorzej.

Już w szóstej minucie piłkarze Crystal Palace objęli prowadzenia - do bramki faworytów trafił Wilfried Zaha. W doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył obrońca "The Citizens" Aymeric Laporte, a w 89. minucie prowadzenie gości podwyższył 21-letni Conor Gallagher.

Po niedawnym zwycięstwie aż 5:0 nad Manchesterem United słabiej tym razem spisał się wicelider Liverpool. "The Reds" zremisowali u siebie z Brightonem 2:2, choć po 24 minutach prowadzili już 2:0 po bramkach Jordana Hendersona i Sadio Mane. Krótko potem Mane znów trafił do siatki, ale po interwencji VAR gol Senegalczyka został anulowany.

Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Enock Mwepu, a w 65. minucie wyrównał Leandro Trossard, ustalając wynik.

Pomocnik gości Jakub Moder wybiegł w podstawowym składzie i został zmieniony w 66. minucie.

Z drużyn czołówki w sobotnie popołudnie nie potknęła się tylko Chelsea. Lider pokonał na wyjeździe przedostatni w tabeli i pozostający bez zwycięstwa w sezonie Newcastle United 3:0.

W efektownym zwycięstwie nie przeszkodził gościom nawet brak z powodu kontuzji kilku ofensywnych piłkarzy, m.in. napastników Romelu Lukaku i Timo Wernera.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Dwie zdobył prawy obrońca Reece James, a w 81. minucie wynik ustalił z rzutu karnego tegoroczny mistrz Europy z reprezentacją Włoch - Jorginho.

"Przyjeżdżając tutaj wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Musieliśmy +przełamać+ rywali i zajęło nam to sporo czasu"- przyznał bohater spotkania James.

"The Blues" mają obecnie 25 punktów i już o trzy wyprzedzają Liverpool, a o pięć Manchester City.

górski serwis grafika 1200 .jpg

W przypadku Newcastle (4 pkt) brak zwycięstwa w pierwszych 10 meczach ligowych sezonu to trzeci taki przypadek w historii tego klubu.

Southampton FC, z grającym cały mecz Janem Bednarkiem, pokonał na wyjeździe Watford 1:0 po golu Che Adamsa.

Porażkę poniósł rywal Legii Warszawa w Lidze Europy - Leicester City, który uległ u siebie Arsenalowi Londyn 0:2 i zajmuje 10. miejsce (14 pkt). Oba gole dla gości padły na początku spotkania, a strzelcami byli Gabriel Magalhaes i Emile Smith Rowe.