Puchar Polski: męczarnie mistrza z trzecioligowcem. Zwycięski debiut trenera Legii w meczu ze Świtem Skolwin

2021-10-28, 15:55

Piłkarz Świt Skolwin Kacper Wojdak (L) i Ernest Muci (P) z Legii Warszawa podczas meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Legia Warszawa z nowym trenerem na ławce skromnie pokonała w Szczecinie miejscowy Świt Skolwin 1:0 w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Starcie mistrza kraju z trzecioligowcem cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych kibiców.

• Wszystkie rundy Pucharu Polski rozgrywane są bez meczów rewanżowych
  • Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na stadionie Narodowym w Warszawie
  • Tytułu broni Raków Częstochowa

Dla podopiecznych Marka Gołębiewskiego nie był to wcale spacerek, mimo że drużyny dzieliło kilka klas rozgrywkowych. Legia Warszawa podrażniona po ostatnich fatalnych wynikach w Ekstraklasie i zwolnieniu Czesława Michniewicza, chciała zatrzeć złe wrażenie. Z drugiej strony trzecioligowy Świt Skolwin, który jak zapowiadał trener Andrzej Tychowski "nie czuł presji".

W pierwszej połowie spotkania w Szczecinie padła tylko jedna bramka - dopiero w 35. minucie, autorstwa Lindsaya Rose. Na początku drugiej odsłony zagotowało się w polu karnym gości, ale ostatecznie Cezary Miszta zachował czyste konto.

Przez większą część spotkania mistrz Polski nie zaprezentował specjalnie dobrego futbolu. Przez dłuższy czas gry Świt nie pozwolił Legii na stworzenie sobie dogodnej sytuacji. Ostatecznie warszawskiej drużynie udało się wywalczyć awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Kolejne mecze tej fazy zaplanowano w dniach 2-3 listopada.

Wszystkie rundy Pucharu Polski rozgrywane są bez meczów rewanżowych.

Finał Pucharu Polski 2021/2022 ma się odbyć 2 maja przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Taka była tradycja do 2019 roku, ale decydujące spotkanie dwóch ostatnich edycji rozegrano w Lublinie, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19.

Spotkanie podsumowuje bramkarz gospodarzy Przemysław Matłoka (IAR) 0:32
+

Pomocnik stołecznej ekipy Bartosz Slisz cieszy się z awansu do 1/8 finału (IAR) 0:34