Ligue 1: Marco Verratti kontuzjowany. Gwiazdę PSG czeka dłuższa przerwa

2021-10-26, 17:18

Marco Verratti. Foto: PAP/Christophe Petit Tesson

Pomocnik PSG i reprezentacji Włoch Marco Verratti doznał urazu biodra w niedzielnym meczu z Olympique Marsylia (0:0). Jak wykazały testy medyczne, 28-latek będzie potrzebował co najmniej czterech tygodni, by wrócić do pełnej sprawności.

Verratti tuż przed przerwą zderzył się z rywalem w walce o piłkę. Na jego twarzy pojawił się grymas bólu, a trener Mauricio Pochettino postanowił wprowadzić za niego Idrissę Gueye'a.

To kolejne problemy zdrowotne filigranowego Włocha. Verratti z powodu kontuzji stracił w tym sezonie już sześć meczów w Ligue 1 i jedno spotkanie w Lidze Mistrzów. Poprzednio pomocnik PSG doznał urazu kolana.

Na tym jednak nie koniec problemów kadrowych ekipy z Parc des Princes, bowiem z dolegliwościami zmagają się również Kylian Mbappé, Sergio Ramos oraz Leandro Paredes. Pierwszy ma infekcję laryngologiczną - o tym czy jest poważna klubowi medycy przekonająsię w ciągu najbliższych 48 godzin. Powrót do pełni sił kontuzjowanych już wcześniej Ramosa oraz Paredesa przebiega zgodnie z planem. Hiszpański środkowy obrońca w przyszłym tygodniu może rozpocząć treningi z drużyną, natomiast Argentyńczyk wróci w połowie listopada.

PSG jest liderem Ligue 1 z dorobkiem 28 punktów w 11 meczach. Kolejne spotkanie wicemistrzowie Francji rozegrają 29 października. Ich przeciwnikiem będzie OSC Lille. Verratti na pewno przegapi to starcie, podobnie jak m.in. mecz w Lidze Mistrzów z RB Lipsk.