Lekkoatletyka: nie żyje medalista mistrzostw świata. Alex Quinonez został zastrzelony

2021-10-23, 10:13

Brązowy medalista MŚ w biegu na 200 metrów Ekwadorczyk Alex Quinonez został zastrzelony. W wyniku tragicznego incydentu zginęła także inna osoba. Medalista z Dohy zmarł w wieku 32 lat.

Śmierć sprintera potwierdziły ekwadorskie służby mundurowe. Według doniesień lokalnych mediów do zdarzenia doszło w piątek około godziny 21:20 czasu miejscowego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zbrodni, odnaleźli na ulicy dwie osoby z ranami postrzałowymi. Obie poniosły śmierć na miejscu. Według świadków, napastnicy podjechali do ofiar samochodem, przebrani za funkcjonariuszy.

Największym sukcesem w karierze Quinoneza był brązowy medal MŚ 2019 w Dosze. Ekwadorski sprinter nie wystartował na IO w Tokio, ponieważ został zdyskwalifikowany przez WADA za uchylanie się od kontroli antydopingowych. Quinonez wziął z kolei udział w igrzyskach w Londynie, gdzie dotarł do finału i zajął 7. lokatę.

32-latek miał również na swoim koncie wiele sukcesów rangi kontynentalnej. Quinonez był 4-krotnym mistrzem Ameryki Południowej oraz zdobywcą jednego srebra. Tragicznie zmarły zawodnik był także rekordzistą Ekwadoru na 100, 200 i 400 metrów.