Bundesliga: klęska "polskiego" zespołu. Augsburg rozbity, fatalny mecz Roberta Gumnego

2021-10-23, 07:30

Robert Gumny i Rafał Gikiewicz. Foto: Forum/imago sport/Eibner-Pressefoto

FC Augsburg przegrał na wyjeździe 1:4 z FSV Mainz w meczu inaugurującym 9. kolejkę Bundesligi. W barwach pokonanych grali Robert Gumny i Rafał Gikiewicz. Szczególnie prawy obrońca ekipy z Bawarii może mieć do siebie spore pretensje, ponieważ "zawalił" przy dwóch golach dla rywali.

Już w 10. minucie Gumny przepuścił między nogami podanie do Karima Onisiwo, który pewnie wykorzystał błąd Polaka i otworzył wynik meczu. Pięć minut później było już 2:0. Burkardt wyłożył piłkę Bellowi po prawej stronie pola karnego, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 26. minucie zespół z Moguncji podwyższył na 3:0 - tym razem Onisiwo dośrodkował z prawego skrzydła, a wyżej od Gumnego do piłki wyskoczył Burkardt. Polski defensor został zmieniony w przerwie meczu. W miejsce byłego gracza Lecha Poznań trener Markus Weinzierl posłał do boju Tobiasa Strobla.

Augsburg strzelił honorową bramkę w 69. minucie gry - z prawego skrzydła płaskie dośrodkowanie w pole karne posłał Andre Hahn, a Andi Zeqiri posłał piłkę do bramki mierzonym strzałem. Wynik spotkania dwie minuty później ustalił Jonathan Burkardt.

Klub Gumnego i Gikiewicza zajmuje 16. miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 6 punktów. Z kolei Mainz dzięki zwycięstwu zbliżyło się do czołówki - podopieczni trenera Bo Svenssona mają na koncie 13 punktów i awansowali na 6. lokatę.