Liga Mistrzów: skromne zwycięstwo i cenne trzy punkty Barcelony. "Blaugrana" wraca do gry o awans

2021-10-20, 20:39

Radość piłkarzy Barcelony. Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

FC Barcelona pokonała 1:0 Dynamo Kijów w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Gerard Pique. 78 minut w barwach mistrza Ukrainy rozegrał reprezentant Polski Tomasz Kędziora.

Po koszmarnym początku rywalizacji w Lidze Mistrzów Barcelona nie miała już marginesu błędu w spotkaniu z Dynamem. Znajdująca się na ostatnim miejscu w grupie z bilansem -6 goli "Duma Katalonii" liczyła na pierwsze punkty i od początku meczu rozpoczęła natarcie na bramkę Bushchana.

Już w 2. minucie "Blaugrana" miała doskonałą okazję, by otworzyć wynik meczu, ale Sergino Dest chybił głową z odległości 4 metrów od bramki. Wraz z upływem kolejnych minut Dynamo radziło sobie coraz lepiej z atakami Hiszpanów i było w stanie wyprowadzać coraz więcej kontrataków.

Kolejna szansa dla Barcy przyszła w 20. minucie, kiedy "Duma Katalonii" przejęła złe podanie Bushchana. Z 16. metra strzelał Luuk de Jong, ale ukraiński golkiper naprawił swój błąd i obronił uderzenie byłego napastnika Sevilli.

Wynik meczu w 36. minucie gry otworzył Gerard Pique - hiszpański stoper "odkleił się" od pilnujących go obrońców i pewnym strzałem wykorzystał miękkie dośrodkowanie Jordiego Alby. Tym samym "Blaugrana" przerwała trwającą 216 minut niemoc strzelecką w Lidze Mistrzów.

W drugiej połowie podopieczni Ronalda Koemana ruszyli po kolejne gole. W 53. minucie doskonałą okazję zmarnował Ansu Fati, który zamiast spróbować prostego uderzenia, próbował błysnąć techniczną sztuczką i ostatecznie chybił.

Barca dominowała, ale jej kolejne akcje nie przynosiły efektu bramkowego. W 75. minucie na plac gry wszedł Sergio Aguero, dla którego był to debiut w barwach "Dumy Katalonii" w Champions League. Chwilę później z boiska zszedł Tomasz Kędziora, którego zastąpił Oleksandr Tymchyk. Po niezbyt ciekawej końcówce, spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla ekipy ze stolicy Katalonii.

Dzięki zwycięstwu Barcelona wyprzedziła Dynamo i z dorobkiem 3 punktów awansowała na 3. miejsce w tabeli grupy E. Prowadzi Bayern (6 pkt), a druga pozostaje Benfica (4 pkt).

Zakończyło się już także spotkanie grupy G, w którym Salzburg - m.in. dzięki dwóm trafieniom Szwajcara Noaha Okafora - pokonał u siebie VfL Wolfsburg 3:1 i umocnił się na pozycji lidera (7 pkt). Wieczorem w tej grupie Lille podejmie Sevillę.