Ekstraklasa: Cracovia pokonała Wartę Poznań. "Pasy" pną się w górę tabeli

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 17:22
Cracovia na własnym stadionie pokonała 2:0 Wartę Poznań i awansowała na 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Dla podopiecznych Michała Probierza był to już 5. kolejny mecz bez porażki w lidze.
Radość piłkarzy Cracovii
Radość piłkarzy CracoviiFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Cracovia zagrała w tym meczu w złotych koszulkach. W ten sposób upamiętniono rocznicę setnej rocznicy wywalczenia przez krakowski klub pierwszego mistrzostwa Polski. Przed rozpoczęciem gry minutą ciszy uczono pamięć zmarłego tragicznie byłego bramkarza "Pasów" Jacka Felscha.

W pierwszej połowie mecz nie był ciekawym widowiskiem. Cracovia posiadała przewagę, ale nie potrafiła wypracować zbyt wielu okazji bramkowych. Za to w 20. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Mario Rodriguez dopadł do piłki w polu karnym, lecz posłał ją nad poprzeczką.

00:25 Probierz Warta Zwycięstwo swojej drużyny podsumowuje trener Cracovii Michał Probierz (IAR)

Zawodnicy Cracovii starali się oddawać dużo strzałów, ale zazwyczaj były one umiejętnie blokowane przez zawodników Warty. Najbliżej zdobycia gola był w 35. minucie Sergiu Hanca, który główkował po dośrodkowaniu Cornela Rapy. Adrian Lis popisał się jednak efektowną paradą i sparował piłkę na rzut rożny.

Po przerwie mecz miał podobny przebieg. Gospodarze wciąż nie mogli zaskoczyć defensywy Warty. Goście nie ograniczali się tylko do obrony. W 54. minucie Lukas Hrosso musiał wykazać się refleksem broniąc strzał Rodrigueza.

W 58. minucie było już jednak 1:0 dla "Pasów". Kamil Pestka podał w pole karne do Michała Rakoczego, który świetnie złożył się do strzału i nie dał Lisowi żadnych szans.

00:20 Tworek Cracovia Rozczarowany końcowym wynikiem jest szkoleniowiec Warty Piotr Tworek (IAR)

Chwilę później prowadzenie Cracovii mógł podwyższyć Pelle van Amersfoort. Holender główkował z bliska, lecz nie trafił w bramkę. W 67. min. mogło być 1:1. Bartosz Kieliba, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, oddał minimalnie niecelny strzał głową.

Goście starali się odrobić stratę, ale w doliczonym czasie otrzymali ostateczny cios po akcji rezerwowych. Luis Rocha podał do Jakub Myszora, a ten precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu. Dla 19-latka był to pierwszy gol w ekstraklasie.

Warta, która była rewelacją poprzedniego sezonu, znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji. Podopieczni Piotra Tworka przegrali czwarty kolejny mecz ligowy, a w pięciu ostatnich nie potrafili zdobyć bramki.

Cracovia Kraków - Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Rakoczy (58), 2:0 Jakub Myszor (90+1).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Florian Loshaj, Sylwester Lusiusz. Warta Poznań: Konrad Matuszewski, Mateusz Kuzimski, Mateusz Kupczak, Robert Ivanov.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6 029.

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas, Kamil Pestka – Mathias Hebo Rassmusen (70. Florian Loshaj), Damir Sadiković (82. Luis Rocha)- Michał Rakoczy (70. Jakub Myszor), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (83. Sylwester Lusiusz) - Rivaldinho (90+3. Krystian Bracik).

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski - Mateusz Kupczak (78. Adam Zrelak), Michał Kopczyński (63. Łukasz Trałka) - Mario Rodriguez, Milan Corryn (46. Mateusz Czyżycki, 88. Jakub Sangowski), Jayson Papeau (63. Michał Jakóbowski) – Mateusz Kuzimski.

Stefan Majewski został nowy dyrektorem sportowym występującej w ekstraklasie Cracovii. Wcześniej był m.in. trenerem "Pasów", a ostatnio pełnił podobną funkcję w Polskim Związku Piłki Nożnej.