Ligue 1: PSG zagrało do końca i wyszarpało zwycięstwo. Gol i asysta Mbappe

2021-10-15, 22:52

Kylian Mbappe. Foto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Paris Saint-Germain na własnym stadionie pokonało 2:1 Angers w pierwszym meczu 10. kolejki francuskiej Ligue 1. Paryżanie przegrywali, ale zdołali odwrócić losy meczu. Duży udział w zwycięstwie wicemistrzów Francji miał Kylian Mbappe, który miał udział przy obu bramkach dla swojego zespołu.

PSG rozpoczęło mecz w bardzo kiepskim stylu. Zdecydowanie groźniejsze było Angers, a akcje grających bez m.in. Lionela Messiego, Angela Di Marii i Neymara gospodarzy nie zazębiały się jak należy. Z kolei ich rywale byli dobrze zorganizowani i groźnie kontratakowali.

W szeregach gości wyróżniał się Sofiane Boufal. To właśnie po niesygnalizowanym podaniu Marokańczyka w 36. minucie Angers na prowadzenie wyprowadził Angelo Fulgini.

W drugiej odsłonie gry ekipa z Parc des Princes podkręciła tempo i zamknęła rywali na własnej połowie. To zaowocowało trafieniem z 69. minuty autorstwa Danilo Pereiry, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kyliana Mbappe. Była to już 4. asysta skrzydłowego PSG w tym sezonie.

Paryżanie po raz kolejny w tym sezonie zdołali odrobić straty i ostatecznie sięgnąć po 3 punkty. W 87. minucie Mbappe wykorzystał rzut karny i, strzelając swojego 5. gola w bieżącej edycji Ligue 1, ustalił wynik meczu.

Dzięki zwycięstwu PSG powiększyło przewagę nad drugim w tabeli Lens do 9 punktów. Klub Przemysława Frankowskiego będzie mógł zmniejszyć dystans w niedzielę, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Montpellier.