X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gala Olimpijska Tokio 2020: polscy medaliści uhonorowani

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:10
11 października Polski Komitet Olimpijski uhonorował i nagrodził polskich medalistów Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020. Gala Olimpijska podsumowująca występ Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl.
Polscy medaliści z IO w Tokio
Polscy medaliści z IO w TokioFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Biało-Czerwoni wywalczyli w Tokio 14 medali, w tym pięć złotych 
  • To były najlepsze letnie igrzyska olimpijskie w wykonaniu Polaków od 21 lat 
serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY
Posłuchaj
00:57 Rafał Bała zapowiada rozpoczęcie Gali Olimpijskiej Tokio 2020 (Jedynka) Rafał Bała zapowiada rozpoczęcie Gali Olimpijskiej Tokio 2020 (Jedynka) 

Biało-Czerwoni z Tokio wrócili z dorobkiem 14 medali – 4 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych, w klasyfikacji medalowej państw uplasowali się na 17. miejscu.

Dziękujemy za wszystkie medale, ale też całej rodzinie olimpijskiej za zaangażowanie. Wspaniale pokazaliście się na tych szczególnych igrzyskach. Daliście radę. Dziękuję za te niewyobrażalne przygotowania. Za sukces, który osiągnęliście hartem ducha - powiedział obecny na ceremonii prezydent RP Andrzej Duda.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Swoje trzecie złoto w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk, a trzeci i czwarty olimpijski krążek zdobyła kajakarka Karolina Naja. Obie panie zapisały się w historii olimpizmu i obie – wraz z pozostałymi polskimi medalistami – zostały nagrodzone podczas uroczystej Gali Olimpijskiej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Mam za sobą dwa miesiące wakacji i lekkich treningów, m.in. na rowerze, ale na horyzoncie widać już początek przygotowań do kolejnych zawodów - powiedziała trzykrotna złota medalistka olimpijska w rzucie młotem.

Posłuchaj
01:41 Gala Olimpijska Tokio 2020. Anita Włodarczyk o IO i przygotowaniach do MŚ (Jedynka) Gala Olimpijska Tokio 2020. Anita Włodarczyk o IO i przygotowaniach do MŚ (Jedynka)
Posłuchaj
04:29 Kraśnicki Gurjew PKOL gala.mp3 O Gali Olimpijskiej opowiada Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PR1)

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, które w Tokio zostały wicemistrzyniami olimpijskimi w żeglarskiej klasie 470, na gali odebrały nagrody od Agnieszki Kamińskiej, prezes Polskiego Radia.

Pod koniec sierpnia Wojciech Nowicki - złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w rzucie młotem - otrzymał dyplom uznania od Polskiego Radia. Znalazły się na nim podziękowania za godne reprezentowanie Polski w stolicy Japonii oraz dostarczenie słuchaczom niezapomnianych sportowych przeżyć.

PKOL artykolowka zobacz więcej.jpg
SERWIS SPECJALNY - 100 LAT PKOl

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas uroczystości podkreśliła, że Polskie Radio pełniąc misję publicznego nadawcy, relacjonuje wszystkie ważne wydarzenia.

- Bardzo się cieszę, że dostarczyliśmy kibicom emocji zarówno w przekazie radiowym, jak i telewizyjnym. Taka jest rola sportowców. A wsparcie rodaków dużo dla nas znaczy - oświadczył złoty medalista z Tokio podczas spotkania w siedzibie Polskiego Radia.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i złoty medalista Wojciech Nowicki Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i złoty medalista Wojciech Nowicki

Polskie Radio jest patronem medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego 

Czytaj także:


/red

Czytaj także

Tokio 2020: prezes PKOl zadowolony z igrzysk. "Najlepsze dla Polski w XXI wieku"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 09:50
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, podsumowując kończące się Igrzyska w Tokio powiedział, że są one zarówno sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. O 13.00 czasu polskiego na Stadionie Olimpijskim w Tokio rozpocznie się Ceremonia Zakończenia Igrzysk odbywających się w stolicy Japonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: Elinor Barker zdobyła srebrny medal w kolarstwie, będąc w ciąży

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 14:08
Brytyjka Elinor Barker, która w igrzyskach w Tokio zdobyła w drużynowym wyścigu na dochodzenie na 4 km srebrny medal przyznała, że w trakcie zawodów była w ciąży.
rozwiń zwiń