El. MŚ 2022: Polska - San Marino. Pewna wygrana z outsiderem, Fabiański pożegnał się z kadrą

2021-10-09, 22:40

Łukasz Fabiański podczas swojego ostatniego meczu w reprezentacji Polski. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w Warszawie San Marino 5:0 w kolejnym meczu grupy I eliminacji mistrzostw świata. Starcie z grupowym outsiderem było okazją do pożegnania kończącego reprezentacyjną karierę Łukasza Fabiańskiego.

• We wrześniu podopieczni Paulo Sousy ograli San Marino na wyjeździe 7:1
  • Sobotni mecz był ostatnim w reprezentacyjnej karierze Łukasza Fabiańskiego

El. MŚ 2022: Polska - San Marino. Historyczny mecz na PGE Narodowym, ostatnia misja Fabiańskiego

We wrześniu Biało-Czerwoni ograli na wyjeździe San Marino aż 7:1. Polscy kibice nie wyobrażali sobie żadnych problemów z najsłabszą drużyną grupy I również na PGE Narodowym.

Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Polska - San Marino (Radiowa Jedynka) 55:28
+

Kłopotów nie było, choć styl gry Biało-Czerwonych nie porwał licznie zgromadzonych kibiców. Na listę strzelców wpisali się Karol Świderski, Tomasz Kędziora, Adam Buksa i Krzysztof Piątek. Gola samobójczego strzelił natomiast Cristian Brolli.

Najważniejszym momentem spotkania nie była jednak żadna z bramek zdobytych przez Biało-Czerwonych.

Mecz z outsiderem był okazją do pożegnania Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją Polski. Golkiper rozgrał swój 57. mecz w narodowych barwach.

Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański

Przed meczem "Fabian" otrzymał pamiątkową paterę od prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, a w 57. minucie opuścił boisko, zmieniony przez debiutującego w kadrze Radosława Majeckiego. Doświadczony golkiper otrzymał owację na stojąco, a piłkarze obu drużyn ustawili dla niego szpaler.

Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Polska - San Marino (Radiowa Jedynka) 50:28
+

Biało-Czerwoni mają 14 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy I po siedmiu kolejkach. Z dorobkiem 19 "oczek" prowadzi Anglia, a wiceliderem jest Albania - 15. To właśnie z Albańczykami podopieczni Paulo Sousy zagrają we wtorek w Tiranie w meczu, który może mieć ogromne znaczenie w kontekście drugiego miejsca w grupie.

Do finałów mistrzostw świata awansuje zwycięzca grupy. Drugi zespół grał będzie w barażach.

Polska - San Marino 5:0 (2:0).

Bramki: Karol Świderski (10-głową), Cristian Brolli (20-samob.), Tomasz Kędziora (50), Adam Buksa (84), Krzysztof Piątek (90+1).

Żółtka kartka: Polska - Karol Linetty; San Marino - Alessandro Golinucci.

Sędzia: Fran Jović (Chorwacja). Widzów: 56 128.

Polska: Łukasz Fabiański (57, Radosław Majecki) - Robert Gumny, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Przemysław Płacheta - Przemysław Frankowski (65, Bartosz Bereszyński), Mateusz Klich (46, Krzysztof Piątek), Karol Linetty, Kacper Kozłowski - Karol Świderski (72, Adam Buksa), Robert Lewandowski (65, Jakub Moder).

San Marino: Elia Benedettini - Manuel Battistini, Davide Simoncini, Cristian Brolli (74, Dante Carlos Rossi), Mirko Palazzi (53, Filippo Fabbri) - Enrico Golinucci, Luca Censoni (46, Alessandro Grandoni), Alessandro Golinucci - Marcello Mularoni, Matteo Vitaioli (74, Marco Bernardi), Jose Hirsch (46, Davide Tomassini).