El. MŚ 2022: męczarnie Niemców z Rumunią. Podział punktów w meczach "o baraże"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 22:51
Reprezentacja Niemiec wygrała 2:1 w meczu z Rumunią, ale ponownie nie zachwyciła. Gola na wagę zwycięstwa "Die Manschaft" w 81. minucie gry strzelił Thomas Mueller. Z kolei konfrontacje walczących o miejsce barażowe Czech i Walii oraz Turcji i Norwegii zakończyły się remisami.
Mecz Niemcy - Rumunia
Mecz Niemcy - RumuniaFoto: PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN

Rumuni objęli prowadzenie już w 9. minucie spotkania. Bramkę na 0:1 po kapitalnej indywidualnej akcji strzelił pomocnik Glasgow Rangers i syn legendarnego Gheorghe Hagiego, Ianis. Przed przerwą sędzia Cakir podyktował rzut karny dla "Die Manschaft" po rzekomym faulu na Timo Wernerze, ale po analizie VAR zmienił swoją decyzję.

Niemcy przełamali się w 52. minucie za sprawą Serge'a Gnabry'ego, który precyzyjnie przymierzył zza pola karnego, strzelając 20. gola w 30 występie dla niemieckiej kadry. Niemcy stale atakowali, ale nie mogli przełamać skomasowanej defensywy rywali. Mistrzów świata z 2014 roku uratowała akcja graczy Bayernu z 81. minuty - Tomas Mueller wykorzystał dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego, które wcześniej głową przedłużył Goretzka.

W innym meczu "niemieckiej" grupy J Armenia zremisowała 1:1 z Islandią. Swój mecz wygrała z kolei Macedonia Północna (4:0 z Liechtensteinem) i awansowała na pozycję wicelidera.

W spotkaniu drużyn rywalizujących o miejsce barażowe w grupie E Czechy zremisowały z Walią 2:2. Po 6. kolejkach oba zespoły mają na koncie po 8 punktów, ale Walijczycy rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Do drugiej lokaty w grupie G przybliżyła się Norwegia, która dzięki remisowi 1:1 z Turcją zachowała dwupunktową przewagę nad ekipą znad Bosforu. W składzie Skandynawów zabrakło Erlinga Haalanda, który z powodu kontuzji nie przybył na zgrupowanie kadry.

W sobotę swój mecz w 7. kolejce el. MŚ 2022 rozegra reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni podejmą w Warszawie piłkarzy San Marino. Pierwsza konfrontacja obu drużyn zakończyła się zwycięstwem Polaków 7:1.

Grupa J
Liechtenstein - Macedonia Płn. 0:4 (0:1)

sobota, 9 października
Azerbejdżan - Irlandia (Baku, godz. 18.00)
Litwa - Bułgaria (Wilno, 15.00)
Szwajcaria - Irlandia Płn. (Genewa, 20.45)
1. Włochy 6 4 2 0 12-1 14
2. Szwajcaria 4 2 2 0 4-1 8
3. Irlandia Płn. 4 1 2 1 4-3 5
4. Bułgaria 5 1 2 2 3-6 5
5. Litwa 5 0 0 5 1-13 0
Grupa D
Kazachstan - Bośnia i Hercegowina (Nur-Sułtan, 15.00)
Grupa I
Andora - Anglia (Andorra La Vella, 20.45)
6. San Marino 6 0 0 6 1-24 0

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa poprowadzi warsztaty z trenerami. Portugalczyk złożył tę propozycję w odpowiedzi na zarzuty o brak zainteresowania krajowym futbolem i jego nieobecność na meczach Ekstraklasy.

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski znalazł się na liście 30 nominowanych do Złotej Piłki, czyli prestiżowej nagrody magazynu "France Football" dla najlepszego zawodnika roku na świecie. Plebiscyt zostanie rozstrzygnięty 29 listopada na gali w Paryżu.