X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W niedzielę rusza 1. Orlen Paralympic Run: niepełnosprawności nie trzeba się wstydzić

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 10:03
- To nie będzie zwykły wirtualny bieg. 1. Orlen Paralympic Run to wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział - niezależnie od stopnia sprawności wszyscy znajdą cel dostępny dla siebie - podkreśla jego organizator, czyli Polski Komitet Paraolimpijski. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.
materiały prasowe
materiały prasoweFoto: PKPar
igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 grafika 1200x660 - 02.png
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polski Komitet Paraolimpijski po raz pierwszy w historii organizuje bieg. Orlen Paralympic Run 2021 odbędzie się 10 października – w tym roku w formie wirtualnej. Na stronie internetowej Komitetu trwają zapisy, a pobiec może każdy bez względu na swoją sprawność.

Pobiec, przejść lub przejechać na wózku – formuła nowego przedsięwzięcia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zakłada, iż udział w wydarzeniu ma być dostępny absolutnie dla każdego bez względu na stopień sprawności. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że każda osoba, sprawna lub z niepełnosprawnością, może być aktywna fizycznie. Organizatorzy biegu chcą zwrócić uwagę na fakt, iż sport powinien być częścią życia każdego człowieka. Przekonują do tego ambasadorzy biegu Robert Korzeniowski, Michał Pol, Dariusz Wojda oraz paraolimpijczycy, w tym medaliści igrzysk w Tokio, Alicja Jeromin, Michał Derus, Barbara Bieganowska-Zając oraz duet Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim.

- Każdy może wziąć udział w 1. Orlen Paralympic Run. Oczywiście zależy nam na tym, by zapisywały się osoby z niepełnosprawnościami, ale także sprawne – bieg, tak jak cały sport, jest bowiem fantastyczną formą integracji społecznej. Zależy nam, by ruch i aktywność fizyczna była stałym elementem życia każdego człowieka. Celem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego jest nie tylko popularyzowanie sportu paraolimpijskiego w naszym kraju, ale także popularyzowanie aktywności fizycznej. Dlatego też robimy 1. Orlen Paralympic Run – tłumaczy Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

I faktycznie, nie chodzi o wynik, tylko o sam udział i ukończenie biegu na dystansie 1 km lub 5 km. W tym roku 1. Orlen Paralympic Run jest biegiem wirtualnym, ale organizatorzy zakładają, że w przyszłości będzie się odbywał w prawdziwej, biegowej rzeczywistości.

- Formuła wirtualna jest podyktowana przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników, ale wierzymy, że w przyszłości, może już w przyszłym roku, pobiegniemy razem „w realu”. Bardzo nam zależy, by osoby z niepełnosprawnościami zarażać ruchem i aktywnością, by pokazywać, że stopień sprawności jest sprawą drugorzędną, że niepełnosprawności nie trzeba się wstydzić i że bez względu na swoją sytuację można ciekawie żyć i robić fantastyczne rzeczy. Pobiec może każdy, o każdej porze i w każdym miejscu na świecie, byle to zrobił 10 października – dodaje Paulina Malinowska-Kowalczyk, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

<<< WIĘCEJ INFORMACJI TU >>> 

Sponsorem tytularnym biegu jest Polski Koncern Naftowy Orlen. Polskie Radio jest patronem medialnym biegu. 

Polski Komitet Paraolimpijski (PKPar) jest organizacją, której celem jest propagowanie i upowszechnianie ruchu paraolimpijskiego. Powstał w 1998 roku, a w 1999 został wpisany do struktur Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC). Obecnie Polski Komitet Paraolimpijski zrzesza 7 organizacji: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, Fundację Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Stowarzyszenie „Cross”, Związek Kultury Fizycznej OLIMP, Polską Federację Bocci oraz Polski Związek Rugby na Wózkach.

Posłuchaj
00:21 Korzeniowski.mp3 Czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski zachęcał do wzięcia udziału w biegu, bo "w ruchu jest siła" (IAR)

Celem i misją Komitetu jest reprezentowanie polskiego sportu w Międzynarodowym Komitecie Paraolimpijskim oraz wobec narodowych komitetów paraolimpijskich, przygotowywanie i uczestnictwo polskiej reprezentacji narodowej w igrzyskach paraolimpijskich, oraz wykonywanie zadań wynikających z postanowień Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, Walnego Zgromadzenia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz zadań zlecanych przez władze państwowe.

Zadaniem Komitetu jest także promocja ruchu paraolimpijskiego i propagowanie wartości paraolimpijskiego sportu takich jak odwaga, determinacja, inspiracja i równość.

***

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski 

red

Czytaj także

"Dziękuję za włożony trud". Prezydent wręczył nominacje sportowcom biorącym udział w igrzyskach paraolimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 15:30
- Życzę, aby były to igrzyska wielkiego sukcesu - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii wręczenia nominacji do reprezentacji Polski na zmagania paraolimpijskie w Tokio. W rozpoczynającej się 24 sierpnia imprezie weźmie udział 90-osobowa ekipa biało-czerwonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteście wielcy". Prezydent odznaczył medalistów igrzysk paraolimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 16:24
Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe polskim sportowcom, którzy z sukcesem wystąpili w niedawnych igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. - Dziękuję za rozsławianie polskiego sportu, za radość, którą nam przynosicie - zwrócił się do zawodników.
rozwiń zwiń