X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę 1. Orlen Paralympic Run

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 16:55
To nie będzie zwykły wirtualny bieg. 1. Orlen Paralympic Run to wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział — niezależnie od stopnia sprawności wszyscy znajdą cel dostępny dla siebie. Aby lepiej wejść w atmosferę biegu, który ruszy 10 października, odbyła się specjalna konferencja, podczas której zaproszeni goście opowiedzieli, w jaki sposób przygotowywać się do amatorskiego uprawiania sportu — zarówno będąc osobą pełnosprawną, jak i z niepełnosprawnością.
materiały prasowe
materiały prasoweFoto: PKPar
igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 grafika 1200x660 - 02.png
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Choć słowo konferencja brzmi bardzo podniośle, nie należy jednak obawiać się nudy. To gwarantuje już osoba prowadzącego wydarzenie – będzie nim Michał Pol, attaché prasowy polskiej reprezentacji paraolimpijskiej.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone dwa ważne tematy. Pierwszy z nich to „Nowa Era Sportu Paraolimpijskiego”. Jakie jest dziś miejsce sportu paraolimpijskiego w Polsce i na świecie? Jak zmieniło się jego postrzeganie? Czy dalej można mówić o nim jako o formie rehabilitacji? Na te i inne pytania odpowiedzą: Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Robert Korzeniowski, multimedalista olimpijski w chodzie sportowym i ambasador paraolimpijczyków, oraz prof. Bartosz Molik, rektor warszawskiej AWF, ale również fizjoterapeuta i międzynarodowy klasyfikator w koszykówce na wózkach.

Posłuchaj
00:23 Szeliga.mp3 Prezes związku paraolimpijskiego Łukasz Szeliga mówił, że w biegu może wziąć udział i sprawdzić się każdy (IAR)

Do udziału w drugim panelu, zatytułowanym "Jak biegać? Zero kontuzji - maksimum efektów" zaprosiliśmy biegaczy-praktyków. Każda z osób, która weźmie w nim udział, ma inną historię, ale dla każdej z nich to właśnie uprawianie sportu stało się sposobem na życie. W panelu wystąpią: Dariusz Wojda, ultramaratończyk i kapitan drużyny Polish Wings, Corinne Klaida, polska bizneswoman, CEO Accord Group Polska oraz inicjatorka akcji "#CorinneRunsForGood", oraz Michał Kotkowski, złoty medalista ME i brązowy medalista MŚ w biegach sprinterskich, czwarty w biegu na 400 m oraz piąty na 200 m podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Śledź transmisję (początek o godz. 18.00):

Ambasadorzy biegu oraz aplikacja PKPar

Niezwykły bieg to również niezwykli ambasadorzy i ambasadorki. Oprócz wymienionych wyżej Roberta Korzeniowskiego, Michała Pola i Dariusza Wojdy, grono to zasilą paraolimpijczycy. Historia sportowa każdej i każdego z nich udowadnia, że niemożliwe nie istnieje, a droga do celu, chociaż czasem bardzo trudna, warta jest podjęcia. Wszystko to jest w zgodzie z ideą, jaką chcemy promować poprzez Orlen Paralympic Run. Z najwyższą przyjemnością ogłaszamy więc, że wśród ambasadorek i ambasadorów biegu znaleźli się: Barbara Bieganowska-Zając, czterokrotna złota medalistka paraolimpijska w biegach średnich, Alicja Jeromin, ośmiokrotna medalistka paraolimpijska w biegach sprinterskich, Michał Derus, dwukrotny srebrny medalista paraolimpijski w biegu na 100 m, oraz biegający na co dzień w parze Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, medaliści MŚ i ME w biegach średnich.

Bieg odbędzie się w tym roku w formie wirtualnej – można więc wziąć w nim udział dosłownie na całym świecie. Wystarczy do tego aplikacja PKPar dostępna na telefony z systemami iOS i Android, którą można pobrać ze sklepów App Store i Google Play całkowicie za darmo. Dziś aplikacja ta służy jedynie do biegu, ale już niedługo będzie można za jej pomocą m.in. oddać głos w plebiscycie na sportowca roku #Guttmanny.

ZAPISZ SIĘ >>> TU

Sponsorem tytularnym biegu jest Polski Koncern Naftowy Orlen. Polskie Radio jest patronem medialnym biegu. 

Polski Komitet Paraolimpijski (PKPar) jest organizacją, której celem jest propagowanie i upowszechnianie ruchu paraolimpijskiego. Powstał w 1998 roku, a w 1999 został wpisany do struktur Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC). W chwili obecnej Polski Komitet Paraolimpijski zrzesza 7 organizacji: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, Fundację Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Stowarzyszenie „Cross”, Związek Kultury Fizycznej OLIMP Polską Federację Bocci oraz Polski Związek Rugby na Wózkach.

Posłuchaj
00:21 Korzeniowski.mp3 Czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski zachęcał do wzięcia udziału w biegu, bo "w ruchu jest siła" (IAR)

Celem i misją Komitetu jest reprezentowanie polskiego sportu w Międzynarodowym Komitecie Paraolimpijskim oraz wobec narodowych komitetów paraolimpijskich, przygotowywanie i uczestnictwo polskiej reprezentacji narodowej w igrzyskach paraolimpijskich, oraz wykonywanie zadań wynikających z postanowień Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, Walnego Zgromadzenia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz zadań zlecanych przez Władze Państwa.

Zadaniem Komitetu jest także promocja ruchu paraolimpijskiego i propagowanie wartości paraolimpijskiego sportu takich jak odwaga, determinacja, inspiracja i równość.

***

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski 

red

Czytaj także

"Dziękuję za włożony trud". Prezydent wręczył nominacje sportowcom biorącym udział w igrzyskach paraolimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 15:30
- Życzę, aby były to igrzyska wielkiego sukcesu - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii wręczenia nominacji do reprezentacji Polski na zmagania paraolimpijskie w Tokio. W rozpoczynającej się 24 sierpnia imprezie weźmie udział 90-osobowa ekipa biało-czerwonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteście wielcy". Prezydent odznaczył medalistów igrzysk paraolimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 16:24
Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe polskim sportowcom, którzy z sukcesem wystąpili w niedawnych igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. - Dziękuję za rozsławianie polskiego sportu, za radość, którą nam przynosicie - zwrócił się do zawodników.
rozwiń zwiń