X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne MŚ: Nairobi zgłasza chęć organizacji. Katowicom przybył kolejny rywal

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 13:10
Kenia oficjalnie potwierdziła kandydaturę Nairobi do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2025 roku. Byłaby to pierwsza impreza tej rangi w Afryce. O rolę gospodarza tej edycji starają się również Katowice i Tokio.
Lekkoatletyczne MŚ U-20 w Nairobi
Lekkoatletyczne MŚ U-20 w NairobiFoto: Forum

- Oficjalnie potwierdziliśmy naszą kandydaturę do organizacji mistrzostw świata - przekazał AFP szef kenijskiej federacji Jackson Tuwei.

Uważa on, że Kenia zdała egzamin jako gospodarz MŚ juniorów w 2017 i w tym roku.

- Wiele się nauczyliśmy organizując te dwa wielkie wydarzenia, a teraz logicznie rzecz biorąc powinniśmy zrobić krok naprzód i zorganizować największą lekkoatletyczną imprezę globu - dodał.


Afryka nigdy nie była gospodarzem mistrzostw świata "królowej sportu", których pierwsza edycja odbyła się w Helsinkach w 1983 roku.

W 2019 roku podczas mundialu w Dausze międzynarodowa federacja (World Athletics) ogłosiła, że mistrzostwa świata będą się odbywać rotacyjnie na wszystkich kontynentach. W przyszłym roku imprezę przełożoną z tego sezonu zorganizuje amerykańskie Eugene, a w 2023 gościć ją będzie Budapeszt.

Poza Nairobi, zainteresowane przeprowadzeniem MŚ w 2025 roku są Polska, która również nigdy nie gościła zawodów tej rangi, z Katowicami i Stadionem Śląskim w Chorzowie jako areną zmagań, oraz Japonia, która zgłosiła Tokio i Stadion Olimpijski znany z tegorocznych igrzysk.

World Athletics decyzję o przyznaniu prawa organizacji tej imprezy, której koszty szacuje się na ok. 90 mln dolarów, podejmie w marcu 2022.

Czytaj także

World Athletics: wszczęto postępowanie przeciw trenerom ws. Cimanouskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 13:56
W związku z incydentem dotyczącym białoruskiej lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej podczas igrzysk w Tokio wszczęto postępowanie przeciw dwóm trenerom, którym odebrano podczas tej imprezy akredytacje - poinformowała światowa federacja (World Athletics).
rozwiń zwiń