Bundesliga: Bayern się zaciął. Robert Lewandowski: porażka może nas wiele nauczyć

2021-10-04, 08:15

Piłkarze Bayernu podczas meczu z Frankfurtem. Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Bayern Monachium doznał pierwszej porażki w ligowym sezonie. W spotkaniu 7. kolejki mistrzowie Niemiec przegrali u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Bawarczycy nie ukrywają rozczarowania.

Lewandowski asystował przy bramce Leona Goretzki w 29. minucie. Wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem, jednak trzy minuty później wyrównał Austriak Martin Hinteregger, a zwycięstwo gościom dało trafienie Serba Filipa Kosticia w 83. minucie.

- To boli, że dziś nie wygraliśmy. Wszyscy jesteśmy rozczarowani, bo mieliśmy wiele okazji. Jednak porażka może nas wiele nauczyć - mówił po meczu polski napastnik.

Dla Lewandowskiego był to drugi mecz z rzędu, w którym nie znalazł drogi do siatki rywala. Popisał się za to asystą przy trafieniu Leona Goretzki.

Julian Nagelsmann podkreślił, że jego zespół przegrał na własne życzenie i potwierdził stare przysłowie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

- Porażki zawsze bolą. Dzisiejsza nie była wyjątkiem. Z jednej strony dlatego, że zdarzyło się to nam po raz pierwszy w tym sezonie, a z drugiej - to było to całkowicie do uniknięcia. Niektórych rzeczy nie zrobiliśmy dobrze, tak jak w ostatnich tygodniach, ale wtedy nasi rywale nie wykorzystywali okazji. Dzisiaj zostaliśmy ukarani. Mimo to mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby strzelić kilka bramek - skomentował szkoleniowiec Bayernu.

Ligue 1: Rennes sprawiło sensację. PSG z pierwszą porażką w sezonie

Bawarczycy mieli ogromną przewagę (21-5 w sytuacjach bramkowych, 11-3 w strzałach na bramkę), ale nie potrafili jej wykorzystać. Przed własną publicznością z tym rywalem nie przegrali od 21 lat, a ogółem w lidze - od blisko dwóch lat. Ostatnią porażkę u siebie ponieśli 30 listopada 2019 roku z Bayerem Leverkusem 1:2. Thomas Muller zwrócił uwagę na niewykorzystane sytuacje, które zadecydowały o porażce.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, źli, sfrustrowani – nie potrafię tego opisać. Był to mecz, którego oczywiście nie powinniśmy przegrać, ale zabrakło nam skuteczności. Czuliśmy, że mamy wiele okazji do zdobycia bramki. To dość irytujące, że Frankfurt doprowadził do remisu przy swojej pierwszej okazji - pomocnik nie ukrywał frustracji.

W tabeli Bayern ma już tylko punkt przewagi nad Borussią Dortmund i SC Freiburg. Obie drużyny wygrały swoje mecze: Borussia u siebie z Augsburgiem 2:1, a Freiburg na wyjeździe z Herthą Berlin w takim samym stosunku. Tego samego wieczoru z liderem punktami zrównał się Bayer Leverkusen, który na wyjeździe pewnie pokonał Arminię Bielefeld 4:0.