Serie A: Dzeko uratował Inter. "Nerazzurri" wygrywają po ciężkiej przeprawie

2021-10-03, 08:38

Edin Dzeko i Arturo Vidal. Foto: PAP/EPA/SERENA CAMPANINI

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Sassuolo 2:1 w 7. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wygrana obrońcom tytułu nie przyszła jednak łatwo. W drugiej połowie do zwycięstwa mocno przyczynił się rezerwowy Edin Dżeko.

Sassuolo niespodziewanie objęło prowadzenie w 22. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Domenico Berardi.

Interowi długo w tym spotkaniu nic nie wychodziło. Goście grali ospale, a odmienił ich dopiero Dżeko. 35-letni Bośniak wszedł na boisko w 57. minucie i już chwilę później cieszył się z gola.

W 78. minucie Dżeko znów wystąpił w głównego roli. Tym razem nie trafił do siatki, ale został sfaulowany w polu karnym Sassuolo. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Argentyńczyk Lautaro Martinez.

Inter awansował na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Napoli traci punkt, ale zespół Piotra Zielińskiego swój mecz 7. kolejki z Fiorentiną rozegra w niedzielę.

Wcześniej w derbach Turynu Juventus pokonał Torino 1:0. Bramkę w 86. minucie zdobył Manuel Locatelli.

Wojciech Szczęsny w bramce "Juve" zachował czyste konto, a w pokonanym zespole w 65. minucie na boisku pojawił się Karol Linetty.

Po kiepskim początku sezonu Juventus wraca na właściwe tory. Derbowe zwycięstwo było trzecim z rzędu, ale nie przyszło ono łatwo. Torino dobrze się broniło i szukało swoich szans w kontratakach.

"Stara Dama" w końcu jednak przełamała opór rywali. Federico Chiesa dograł do Locatellego, a reprezentacyjny pomocnik - pozyskany latem z Sassuolo - precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego dał swojej drużynie zwycięstwo.

W tabeli Juventus awansował na ósme miejsce. Torino jest 10.