Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo pobił rekord i dał wygraną "Czerwonym Diabłom"

2021-09-30, 08:01

Cristiano Ronaldo i menedżer United Ole Gunnar Solskjaer . Foto: PAP/EPA/Peter Powell

Cristiano Ronaldo w doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę zwycięstwa Manchesteru United nad Villarrealem CF w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Słynny Portugalczyk przeszedł do historii elitarnych rozgrywek, gdyż wystąpił w nich po raz 178. w karierze.

• Ronaldo poprawił osiągnięcie Ikera Casillasa
  • Znakomity Portugalczyk występował w LM w barwach United, Realu Madryt i Juventusu

Liga Mistrzów: gol Chiesy przeszedł do historii. Szczęsny nie zawiódł w bramce Juventusu

Skuteczny po powrocie

"CR7" w Lidze Mistrzów występował w barwach Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu. Pod koniec sierpnia zdecydował się na opuszczenie klubu z Turynu i powrót do "Czerwonych Diabłów".

W Premier League Ronaldo zdobył już trzy bramki dla starego-nowego zespołu. Trafił też na inaugurację LM, jednak MU sensacyjnie przegrało w Szwajcarii z Young Boys 1:2.

W meczu drugiej kolejki grupy F podopieczni Ole Gunnara Solskjaera celowali więc w zwycięstwo. Długo jednak nie mogli poradzić sobie z Villarrealem, z którym zresztą przegrali finał Ligi Europy w ubiegłym sezonie.

Łatwo nie było

To "Żółta Łódź Podwodna" wyszła na prowadzenie w 53. minucie, gdy Paco Alcacer strzałem z bliska pokonał Davida De Geę. Wizja drugiej porażki w LM zajrzała "Czerwonym Diabłom" w oczy. Wicemistrzowie Anglii szybko jednak wyrównali, a bardzo ładnym strzałem z woleja popisał się Alex Telles.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, swoje zrobił "CR7". Portugalczyk wykorzystał dośrodkowanie rezerwowego Freda oraz zgranie innego zmiennika Jessego Lingarda, zapewniając gospodarzom upragnione zwycięstwo w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Co ciekawe, dla Ronaldo był to już dwunasty gol w LM zdobyty w doliczonym czasie.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki uczcił tym samym swój rekordowy, 178. występ w Lidze Mistrzów. Dzięki wybiegnięciu na boisko w środowym spotkaniu, Cristiano Ronaldo poprawił osiągnięcie byłego bramkarza Realu i FC Porto Ikera Casillasa.