WTA Ostrawa: Świątek nie zrewanżowała się za French Open. Sakkari zagra w finale

2021-09-25, 16:03

Iga Świątek. Foto: Twitter

Iga Świątek (WTA 6) nie awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Ostrawie. Rozstawiona z "jedynką" Polka przegrała w półfinale z turniejową "4" Greczynką Marią Sakkari (WTA 12) 4:6, 5:7.

Świątek, która jest szósta na światowej liście, jak na razie nie może znaleźć sposobu na 12. w tym zestawieniu Sakkari. 20-letnia Polka przegrała bowiem ze starszą o sześć lat Greczynką również w ich jedynym wcześniejszym pojedynku, którym był ćwierćfinał tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open.

Zawodniczka z Raszyna, mimo braku wywalczenia przepustki do finału czeskiej imprezy, ma powody do zadowolenia. Obecnie zajmuje najwyższe miejsce w rankingu WTA w karierze, ale w poniedziałek powinna awansować jeszcze o dwie lokaty. Dodatkowo podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego znacząco przybliżyła się do zapewnienia sobie udziału w kończącym sezon turnieju masters — WTA Finals.

Świątek zauważa, że decydowały detale (IAR) 1:04
+

Rywalką Sakkari w finale będzie Estonka Anett Kontaveit, która pokonała rozstawioną z numerem drugim Czeszkę Petrę Kvitovą 6:0, 6:4.