ME siatkarzy: Biało-Czerwoni cieszą się z medalu. "Pokazaliśmy, że umiemy grać"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 20:48
Polscy siatkarze po pokonaniu Serbii (3:0) zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni nie kryli zadowolenia z miejsca na podium. - Lepiej skończyć turniej brązowym medalem niż czwartym miejscem - przyznał Fabian Drzyzga w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Polskiego Radia.
Polscy siatkarze cieszą się z brązu
Polscy siatkarze cieszą się z brązu Foto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Jedną z gwiazd polskiej drużyny był Piotr Nowakowski, dla którego to już 12. medal w reprezentacyjnych barwach
  • Dla Biało-Czerwonych to dziesiąty medal w historii występów na ME
ME siatkarzy: Polska - Serbia. Biało-Czerwoni trzecią drużyną Europy

Po sobotniej porażce w półfinale ze Słowenią (1:3), dzień później Biało-Czerwoni pokonali inny zespół z Bałkanów w meczu o brąz.

- Lepiej skończyć turniej brązowym medalem niż czwartym miejscem. Może apetyty były inne, ale uważam, że medal jest sukcesem - uznał Fabian Drzyzga.

Medal po ciężkim boju

Rozgrywający polskiej kadry wrócił jeszcze do porażki ze Słowenią.

- Jesteśmy mocną drużyną. Możemy przegrać mecz, ale po ciężkim boju. Ze Słowenią przegraliśmy walkę sportowo, ale dzisiaj pokazaliśmy, że nadal umiemy grać w siatkówkę - podsumował Drzyzga.

02:55 Siatkarski brąz w Spodku.mp3 Cezary Gurjew rozmawiał z Fabianem Drzyzgą i Piotrem Nowakowskim po meczu z Serbią (PR1)

Jednym z bohaterów Biało-Czerwonych był Piotr Nowakowski. Doświadczony środkowy zdobył już dwunasty medal w narodowych barwach.

- Niestety, brakuje kilku krążków, choć to fajny dorobek. Chciałem, żeby ta ekipa została mistrzem Europy, ale przed tymi chłopakami jeszcze dużo grania - żałował Nowakowski, który w 2009 roku został mistrzem starego kontynentu, podobnie jak inny lider obecnej kadry Bartosz Kurek.

Medale nie robią na nim wrażenia

Środkowy zapewnił, że kolejne zdobywane krążki nie robią na nim wielkiego wrażenia.

- Nie przywiązuję wielkiej wagi do medali. Cieszę się, że je mam, ale to tylko obiekt, na który czasem się spojrzy i coś powspomina - wyjaśnił.

"Cichy Pit" błyszczał na tegorocznych mistrzostwach, zwłaszcza w bloku. Polak był nawet porównywany do słynnego rosyjskiego środkowego Dmitrija Muserskiego.

- Trafiłem na naprawdę niezłą formę i cieszę się, że mogłem ją zaprezentować w Polsce - zakończył Nowakowski.

Cezary Gurjew rozmawiał także z kapitanem reprezentacji Michałem Kubiakiem:

03:10 Michał Kubiak do SD.mp3 - To nie był łatwy sezon - mówi Michał Kubiak w rozmowie z Polskim Radiem.(PR1)

To dziesiąty medal Polaków w ME, w tym czwarty brązowy. W przeszłości taki krążek wywalczyli też - poza poprzednią edycją - w 1967 i 2011 roku. Złoty zdobyli tylko raz - w 2009 roku, a pięciokrotnie srebrny - w latach 1975-1983.

ME siatkarzy: Biało-Czerwoni nie załamują się po porażce. "W niedzielę będziemy się bić"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 22:55
Polscy siatkarze przegrali w Katowicach w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią (1:3). Biało-Czerwoni, z którymi rozmawiał Cezary Gurjew z Polskiego Radia, chcą zakończyć turniej z brązowym medalem. - Nikt nie chce czwartego miejsca - przyznał Fabian Drzyzga.

Włoscy siatkarze awansowali do finału mistrzostw Europy. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego pokonali w Katowicach broniącą tytułu Serbię 3:1. Italia w niedzielnym finale zagra ze Słowenią, natomiast Serbowie będą rywalami Polaków w starciu o trzecie miejsce.