ME siatkarzy: Polska - Słowenia. Horror w Spodku bez happy endu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 20:25
Polscy siatkarze nie awansowali do finału mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni po dramatycznym meczu ulegli w Katowicach Słowenii 1:3 i w niedzielę zagrają o trzecie miejsce.
Bartosz Kurek w ataku podczas meczu Polska - Słowenia
Bartosz Kurek w ataku podczas meczu Polska - Słowenia Foto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Słoweńscy siatkarze eliminowali Polskę z mistrzostw Europy także w 2015, 2017 i 2019 roku
  • Tym razem atutem Biało-Czerwonych byli kibice, ale nie przyniosło to przełomu
ME siatkarzy 2021: Polacy z respektem o Słoweńcach. "Są świetną drużyną"

Na relacje z meczów reprezentacji Polski zapraszamy do radiowej Jedynki. Sprawozdawcą spotkań jest Cezary Gurjew.

Polscy siatkarze spisują się podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie siedem spotkań, a w ćwierćfinale rozbili 3:0 Rosjan. Nic dziwnego, że Biało-Czerwoni byli wymieniani jako główny faworyt do zdobycia złotego medalu.

Gospodarzom pomagało w sobotę tysiące kibiców, którzy szczelnie wypełnili katowicki Spodek. Na rewelacyjnych Słoweńców to jednak nie wystarczyło.

Tylko początek był świetny

Mecz zaczął się znakomicie dla reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni pewnie wygrali pierwszego seta. Partię zakończył as Łukasza Kaczmarka (25:17), a świetnie radzili sobie Bartosz Kurek oraz Wilfredo Leon. Po słoweńskiej stronie zawodził z kolei Klemen Cebulj. Niestety, as gości szybko się przebudził.

Druga partia była dużo bardziej wyrównana, a wynik na tablicy często się zmieniał. Nasi reprezentanci mieli łącznie pięć piłek setowych. Niestety, żadnej z nich nie wykorzystali. Skuteczniejsi w grze na przewagi byli Słoweńcy, a seta zakończył Toncek Stern (30:32).

Trzeci set od początku był dominacją podopiecznych Alberto Giulianiego. Słoweńcy wręcz deklasowali naszą drużynę, a w ich szeregach nie było słabych punktów. Nie do zatrzymania był zwłaszcza Tine Urnaut. Słoweńcy pewnie wygrali i byli o krok od awansu. Ich wygraną w tym secie przypieczętował atak Alena Pajenka (16:25).

Niespotykana walka na przewagi

Zdecydowanie najwięcej dramaturgii było w czwartym secie. Polacy początkowo przegrywali, a między siatkarzami doszło do spięć pod siatką. Ta sytuacja chyba zmotywowała Michała Kubiaka, który poderwał nasz zespół do walki (8:6). Wydawało się, że Biało-Czerwoni doprowadzą do tie-breaka - prowadzili już 17:13.

Nic z tego, Słoweńcy mozolnie odrabiali straty. Przy piłce setowej Jan Kozamernik zablokował Kubiaka (24:24). Doszło do niezwykle emocjonującej gry na przewagi. Goście dwukrotnie cieszyli się z wygranej, ale ich nastroje tonował system challenge. Powtórki pokazywały, że punkty należały się Biało-Czerwonym.

Niestety, za trzecim razem naszej drużynie nie pomogła technologia. Stern wykończył kontrę i zapewnił Słoweńcom awans do drugiego z rzędu, a trzeciego w historii awansu do finału ME (35:37).

Znowu byli lepsi...

Sobotni rywale mają patent na wygrywanie meczów z Polską na mistrzostwach Europy. W 2019 roku pokonali Biało-Czerwonych w półfinale, który odbywał się w Lublanie. Wówczas słoweńscy siatkarze mogli jednak liczyć na wsparcie swojej publiczności. Tym razem sytuacja była odwrotna, jednak i na polskiej ziemi Biało-Czerwoni nie dali rady.

Polscy siatkarze przegrywali też z tym rywalem na mistrzostwach w 2015 i 2017 roku.

Była to pierwsza porażka Biało-Czerwonych w tym turnieju. W niedzielę powalczą o dziesiąty w historii medal ME, a czwarty brąz. Dotychczas na najniższym stopniu podium - poza poprzednią edycją - stanęli też w 1967 i 2011 roku.

Rywalem Polaków będzie przegrany w meczu Serbia - Włochy

Polska - Słowenia 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37)

Polska: Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek - Paweł Zatorski (libero) oraz Piotr Nowakowski, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Damian Wojtaszek (libero)

Słowenia: Dejan Vincić, Tine Urnaut, Alen Pajenk, Toncek Stern, Klemen Cebulj Jan Kozamernik - Jani Kovacić (libero) oraz Rok Mozić, Gregor Ropret, Alen Sket, Saso Stalekar.

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA ŚLEDZENIE NASZEJ RELACJI - JUTRO MECZ O TRZECIE MIEJSCE Z SERBIĄ ALBO WŁOCHAMI.

20:20

35:37 - Niestety, teraz już nie ma wątpliwości. Atak Sterna daje Słowenii zwycięstwo i awans do finału!

Vital Heynen sprawdzał jeszcze, czy atakujący nie przeszedł linii trzeciego metra. Niestety, tym razem Słoweniec nie popełnił błędu.

20:19

35:36 - Niestety, Leon też posłał piłkę w aut...

20:18

35:35 - Autowa zagrywka Sterna.

20:18

34:35 - Stern po raz kolejny popisuje się świetnym atakiem ze skrzydła.

20:17

34:34 - Leon przedarł się przez blok.

Emocje w katowickim Spodku sięgają zenitu.

20:17

33:34 - Cebulj po raz kolejny atakuje skutecznie...

20:16

33:33 - Ależ dramaturgia. Kapitalny atak Leona przedłuża ten mecz!

20:15

32:33 - Kozamernik nie zawodzi w ofensywie.

20:15

32:32 - Świetny atak Bieńka i gramy dalej!

20:14

31:32 - Mieliśmy swoje szanse na skończenie tej akcji, ale Kurek uderzył w aut i znowu musimy bronić piłki meczowej.

20:13

31:31 - ZNOWU CHALLENGE PRZY PIŁCE MECZOWEJ!

CHYBA 10 MINUT POTRZEBOWALIŚMY, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ, ŻE DRZYZGA NIE DOTKNĄŁ PIŁKI PO ATAKU CEBULJA.

20:08

30:31 - Znowu nie jesteśmy w stanie powstrzymać Sterna w ataku.

20:07

30:30 - Tym razem serwis Cebulja w siatkę.

20:07

29:30 - Cebulj nie zawodzi i daje gościom kolejną piłkę meczową.

20:07

29:29 - Co tu się wydarzyło??? Leon został zablokowany, a słoweńscy kibice zaczęli się cieszyć.

Challenge wykazał, że Słoweńcy wpadli w siatkę! Gramy dalej!

20:04

28:29 - Cebulj skutecznie i kolejna piłka meczowa...

20:03

28:28 - Kozamernik zaserwował w taśmę.

20:03

27:28 - Kolejny meczbol dla gości... Cebulj wykończył kontratak Słoweńców...

20:02

27:27 - Bieniek nie zdołał podbić ataku Cebulja.

20:02

27:26 - Mamy piłkę setową! Najpierw świetny serwis Bieńka, a potem atak Leona!

20:01

26:26 - "Pieśń o małym rycerzu" poniosła Biało-Czerwonych!

Fenomenalny doping kibiców i udany atak Leona.

20:00

25:26 - Niestety, piłka meczowa dla Słowenii... Leon nie skończył, a na kontrze Stern obił ręce Bieńka...

Czas dla Vitala Heynena...

19:59

25:25 - Sternowi nie zadrżała ręka. Gramy dalej.

19:58

25:24 - Kubiak kończy! Mamy kolejny setbol!

19:58

24:24 - Była kontra Polaków, ale Kozamernik zablokował Kubiaka...

19:57

24:23 - Mamy piłkę setową po zepsutej zagrywce Pajenka.

19:56

23:23 - Urnaut kończy kontrę i mamy remis...

19:56

23:22 - Kochanowski również popsuł serwis.

19:55

23:21 - Cebulj także trafia w aut!

19:55

22:21 - Aut po zagrywce Leona.

19:54

22:20 - Leon kończy atak Polaków. Challenge Słoweńcow okazał się nieskuteczny.

19:53

21:20 - Kurek z zagrywki w siatkę.

19:52

21:19 - Cebulj zaatakował, ale dotknął taśmy!

Czas dla Alberto Giulianiego.

19:51

20:19 - Swoją drugą zagrywkę Sket zepsuł.

19:51

19:19 - Kubiak nie przyjmuje serwisu Sketa, który pojawił się zadaniowo na zagrywkę...

19:50

19:18 - Kozamernik znowu się nie myli.

19:49

19:17 - Ufff... Kurek nie skończył, na szczęście mieliśmy drugą szansę. Leon był skuteczniejszy.

19:48

18:17 - Kozamernik kończy długą wymianę i Słoweńcy zbliżają się na punkt.

Vital Heynen reaguje, prosząc o przerwę.

19:47

18:16 - Cebulj zdołał przebić się przez polski blok.

19:47

18:15 - Nowakowski daje radę w ataku z krótkiej.

19:46

17:15 - Kurek nie trafia i Słoweńcy zbliżają się na dwa punkty.

19:45

17:14 - Kaczmarek zepsuł zagrywkę.

19:45

17:13 - Kubiak wygrywa walkę na siatce z  Ropretem. Powiększamy przewagę!

19:42

16:13 - Kubiak atakuje po rękach Urnauta.

19:41

15:13 - Sprytne zachowanie Kozamernika. Słoweński środkowy zdobywa punkt.

19:40

15:12 - Urnaut przedarł się przez nasz blok.

19:39

15:11 - Kolejny środkowy daje radę w ataku. Tym razem kończy Nowakowski!

19:39

14:11 - Kolejny udany atak Kochanowskiego.

19:38

13:11 - Pajenk poradził sobie z blokiem.

19:37

13:10 - Kochanowski kończy atak na środku.

19:37

12:10 - Popsuta zagrywka Kurka.

19:37

12:9 - Heynen przerwał akcję, będąc przekonanym, że piłka po ataku Leona dotknęła boiska. Challenge pokazał, że Belg miał rację!

19:35

11:9 - Świetny atak Cebulja po skosie.

19:35

11:8 - Urnaut kopnął w obronie piłkę po ataku Nowakowskiego, ale nic to Słoweńcom nie dało.

19:34

10:8 - Tym razem Kubiak popsuł zagrywkę.

19:34

10:7 - Urnaut zablokowany! Nowakowski i Leon zatrzymali Słoweńca.

19:33

9:7 - Ropret zmarnował zagrywkę.

19:33

8:7 - Urnaut kończy naszą punktową serię.

19:32

8:6 - Co za teraz Kubiak! Świetna kiwka w kontrze naszego kapitana!

19:31

7:6 - Kubiak znowu kończy atak i mamy czas dla Słowenii!

19:30

6:6 - Ależ długa wymiana zakończona punktowym atakiem Kubiaka!

Słoweńcom coś się nie spodobało - doszło do sporych spięć pod siatką. W rolach głównych Kubiak i Urnaut.

19:29

5:6 - Nowakowski blokuje Ropreta! Jeszcze jesteśmy w grze!

19:28

4:6 - Pajenk popsuł zagrywkę.

19:28

3:6 - Kurek zatrzymany przez Kozamernika i Urnauta...

19:27

3:5 - Leon nie przyjmuje zagrywki Pajenka...

19:27

3:4 - Potężny atak Sterna.

19:26

3:3 - Kochanowski atakuje w aut - pokazali sędziowie. Challenge wskazał jednak, że piłka poszła po ręce Pajenka!

19:24

1:1 - Leon radzi sobie w ataku z lewego skrzydła.

19:24

0:1 - Czwarty set rozpoczęty od ataku Kozamernika.

19:20

16:25 - Atak Pajenka kończy trzeciego seta. Słowenia bliżej finału, Biało-Czerwoni nie mają już marginesu błędu.

19:19

16:24 - Kochanowski zatrzymuje blokiem Urnauta. Jeszcze walczymy.

19:18

15:24 - Atak Semeniuka z drugiej linii przedłuża jeszcze tę partię.

19:18

14:24 - Stern kończy atak i daje Słoweńcom 10 piłek setowych...

19:17

14:23 - Nowakowski skutecznie ze środka.

19:17

13:23 - Urnaut w tej partii się nie myli. Kolejny świetny atak.

19:16

13:22 - Ropret zepsuł serwis.

19:16

12:22 - Urnaut kończy kolejną kontrę gości...

To jest nokaut.

19:15

12:21 - Tym razem Urnaut i Kozamernik zatrzymali Kaczmarka...

19:15

12:20 - Kozamernik kończy atak. Słoweńcy grają popisowo w odróżnieniu od Polaków, którzy mają problem ze skutecznścią.

19:14

12:19 - Tym razem Urnaut był skuteczniejszy.

19:13

12:18 - Urnaut zaatakował w aut bez bloku - orzekli sędziowie. Słoweńcy wzięli challenge, który wskazał, że nie mieli racji.

19:11

11:18 - Tym razem Semeniuk się nie pomylił.

19:11

10:18 - Mieliśmy w górze kontrę, jednak Semeniuk zaatakował w aut...

19:09

10:17 - Cebulj popsuł zagrywkę, a trener gości wziął czas.

19:07

8:15 - Bardzo nieudana zagrywka Kozamernika.

19:07

7:15 - Cebulj po rękach Kurka zdobywa punkt.

19:06

7:14 - Ładny atak Leona.

19:06

6:14 - Zagrywka Semeniuka w siatkę...

19:05

6:13 - Semeniuk wita się z parkietem udanym atakiem.

19:04

5:13 - Kurek nie dał rady zaatakować z bardzo trudnej piłki...

Kamil Semeniuk zmienia Michała Kubiaka...

19:04

5:12 - Słowenia gra też blokiem... Kubiak zatrzymany.

Czas na zmiany?

19:03

5:11 - Urnaut efektownie poradził sobie z naszym blokiem. Ładna kiwka.

19:03

5:10 - Kurek dał sobie radę ze słoweńskim blokiem.

19:01

4:10 - Pajenk ustrzelił zagrywką Kubiaka...

Czas dla Biało-Czerwonych!

19:00

4:9 - Urnaut skutecznie z lewego skrzydła.

18:59

4:8 - Wreszcie punkt dla Polski. Kubiak zdołał przedrzeć się przez słoweński blok.

18:59

3:8 - Kubiak źle przyjął zagrywkę, ale potem zdołał przepchnąć się nad siatką.

Niestety, challenge wykazał, że to Polak ostatni dotknął piłki, zanim wyszła ona na aut...

18:57

3:7 - Pajenk kończy kontrę Słoweńców...

18:56

3:6 - Leon także nie trafił z zagrywki.

18:56

3:5 - Tym razem Stern posłał piłkę w aut.

18:55

2:5 - Kubiak nie przyjmuje zagrywki Sterna... Rywale odskakują, a Vital Heynen prosi o czas.

18:54

2:4 - Kurek psuje zagrywkę.

18:53

2:3 - Leon daje sobie radę z blokiem.

18:53

1:3 - Cebulj za trzecim podejściem skończył atak, ale Polacy wskazywali, że wpadł na siatkę.

Niestety, challenge nie przyznał nam racji.

18:51

1:2 - Cebulj trafia w kontrze. Słowenia na prowadzeniu.

18:51

1:1 - Autowy serwis Bieńka.

18:50

1:0 - Bieniek kończy atak w pierwszej akcji trzeciego seta.

18:43

30:32 - Przegrywamy drugiego seta... Decydujący punkt zdobywa Toncek Stern.

18:43

30:31 - Wydawało się, że serwis Cebulja był autowy.

Słoweńcy wzięli challenge, który jednak pokazał asa...

18:42

30:30 - Przestrzelona zagrywka Leona.

18:41

30:29 - Była kontra Słoweńców, ale Kochanowski zatrzymał blokiem Sterna!

18:40

29:29 - Biało-Czerwoni walczyli ambitnie, ale nie zdołali podbić ataku Urnauta.

18:40

29:28 - Atak Leona nie do obrony!

18:39

28:28 - Stern przedarł się przez polski blok.

18:39

28:27 - Leon kończy bardzo ważną kontrę po świetnej obronie Bieńka! Mamy piłkę setową!

18:38

27:27 - Urnaut serwuje, ale trafia w aut.

18:37

26:27 - Stern dał sobie radę w ataku...

18:36

26:26 - Autowy serwis Ropreta.

18:35

25:26 - Bieniek zablokowany przez Kozamernika... Teraz to rywale mają piłkę setową...

Vital Heynen prosi o przerwę.

18:35

25:25 - Kozamernik ładnie zaatakował ze środka.

18:34

25:24 - Autowa zagrywka Pajenka. Mamy trzecią piłkę setową.

18:33

24:24 - Gramy dalej.

Najpierw Pajenk podbił atak Kaczmarka, potem piłka wróciła na polską stronę, lecz Leon uderzył w aut.

Challenge nie wykazał błędnej decyzji sędziów...

18:32

24:23 - Kochanowski serwuje w aut. Za chwilę drugi setbol.

18:32

24:22 - Kaczmarek sprytnie kończy kontrę i mamy piłkę setową!

18:31

23:22 - Cebulj szukał asa serwisowego, lecz trafił w aut.

18:31

22:22 - Pajenk poradził sobie, mimo trudnej piłki. Skuteczny atak środkowego.

18:30

22:21 - Stern wyraźnie przestrzelił z zagrywki.

18:29

21:21 - Zagrywka Kurka ląduje na siatce.

Saso Stalekar wchodzi w ekipie gości na podwyższenie bloku.

18:28

21:20 - Urnaut nie przyjmuje zagrywki Kurka!

Giuliani reaguje, prosząc o przerwę!

18:28

20:20 - Cebulj nie przyjął zagrywki Kurka, a Kochanowski skutecznie zaatakował z przechodzącej piłki.

Remis!

18:27

19:20 - Sket nie pomógł. Posłał piłkę w siatkę.

18:27

18:20 - Cebulj atakuje po bloku, a na zagrywkę wchodzi Sket.

18:26

18:19 - Polski blok zatrzymuje Sterna!

18:25

17:19 - Bieniek pewnie wykończył atak.

18:25

16:19 - Złe przyjęcie zagrywki Urnauta...

18:24

16:18 - Jan Kozamernik znakomicie poradził sobie w ataku.

18:24

16:17 - Słoweńcy nie obronili ataku Leona.

18:23

15:17 - Ropret serwuje asa... Niewiele brakowało, by Drzyzga przebił piłkę nogą, jednak się nie udało.

18:23

15:16 - Stern przedarł się na prawym skrzydle.

18:22

15:15 - Ależ mocny atak Kurka! Cebulj nie miał żadnych szans w obronie.

18:22

14:15 - Urnaut nie miał problemu na pojedynczym bloku.

18:21

14:14 - Popsuta zagrywka Cebulja.

18:21

13:14 - Cebulj w sprytny sposób wykończył kontrę i teraz to goście prowadzą.

18:20

13:13 - Leon nie trafia z zagrywki.

18:19

13:12 - Długa akcja zakończona sprytnym atakiem Kubiaka.

Prowadzimy, więc o przerwę poprosił Alberto Giuliani!

18:18

12:12 - Wyraźny aut po zagrywce Sterna.

18:18

12:11 - Urnaut miał czystą siatkę i pewnie skończył atak.

18:17

11:11 - Leon nie zawodzi w ataku.

18:16

11:10 - Tym razem Stern zaatakował skutecznie.

18:16

10:10 - Kurek kończy kontrę i wyrównujemy wynik drugiego seta!

18:15

9:10 - Kurek obija słoweński blok.

18:15

8:10 - Zagrywka Kubiaka trafia w siatkę.

18:15

8:9 - Gramy blokiem. Nowakowski i Kurek zatrzymali Sterna i mamy już tylko o punkt mniej.

18:14

7:9 - Ładny atak Kubiaka!

18:13

6:9 - Kurek nadział się na podwójny blok.

18:11

5:6 - Kolejny w tym meczu as serwisowy Kochanowskiego!

18:11

4:6 - Po taśmie w aut - taka była droga piłki po serwisie Cebulja.

18:09

3:6 - Urnaut kończy kontrę... Robi się nieciekawie.

O czas poprosił Vital Heynen.

18:08

3:5 - As serwisowy Cebulja. Leon nie zdołał przyjąć potężnej zagrywki.

18:06

1:2 - Skuteczna kontra Słoweńców. Zapunktował Stern.

18:05

1:1 - Tym razem Cebulj zaatakował skutecznie.

18:05

1:0 - Drugiego seta zaczynamy od bloku na Cebulju, któremu nie udał się powrót na boisko!

18:00

25:17 - As serwisowy Kaczmarka i wygrywamy pierwszą partię! Brawo!

18:00

24:17 - Kaczmarek zapewnia nam piłkę setową! Świetny atak.

17:59

23:17 - Mocny atak Kaczmarka, jednak polski atakujący nie trafił w boisko.

17:58

23:16 - Mozić zahaczył o polski blok. Słoweniec uderzył nieczysto, ale jego drużyna ma punkt.

17:57

23:15 - Co za blooook! Urnaut zatrzymany przez Kaczmarka.

Alen Sket i Gregor Ropret na parkiecie po słoweńskiej stronie.

17:56

22:15 - Stern także popsuł serwis.

17:55

21:15 - Tym razem piłka po zagrywce naszego przyjmującego wyszła na aut.

17:55

21:14 - I znowu Leon! Urnaut przyjął, ale... w trybuny!

17:54

20:14 - As serwisowy Leona!

17:54

19:14 - Drugi czas dla Słowenii po ataku Leona!

17:52

18:14 - Tym razem Leon się nie pomylił w ataku.

Grzegorz Łomacz i Łukasz Kaczmarek na boisku - klasyczna podwójna zmiana u Biało-Czerwonych.

17:52

17:14 - Kurek popsuł zagrywkę.

17:51

17:13 - Kochanowski i Leon blokują Sterna! Znowu mamy o cztery punkty więcej od rywali.

17:50

16:13 - Urnaut nie trafia zagrywką.

17:50

15:13 - Leon miał na rękach kontrę, jednak uderzył zbyt mocno. Wyraźny aut.

17:49

15:12 - Mozić próbował jeszcze podbić w obronie atak Leona.

Na szczęście, nie dał rady.

17:49

14:12 - Obie ekipy miały szansę na zdobycie punktu, ale to Stern zakończył wymianę.

17:48

14:11 - Kubiak skutecznie atakuje. Nasz kapitan posłał piłkę po rękach Urnauta.

17:47

13:11 - Drzyzga zepsuł zagrywkę.

17:47

13:10 - Wreszcie koniec serii rywali. Kurek obił ręce blokujących.

17:47

12:10 - Stern kończy kolejną słoweńską kontrę.

Nasza przewaga topnieje...

17:45

12:9 - Urnaut przedarł się przez blok.

Vital Heynen sprawdzał sytuację w systemie challenge. Sędziowie się nie pomylili.

17:44

12:8 - Mozić zameldował się na boisku udanym atakiem.

17:44

12:7 - Cebulj znowu zatrzymany! Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga punktują!

Zmiana u gości: Rok Mozić za nieskutecznego Cebulja.

17:43

11:7 - Kurek kończy kolejny atak. Mamy już cztery punkty przewagi!

17:42

10:7 - Zły fragment gry w wykonaniu gości.

Po autowym ataku Cebulja o czas poprosił Alberto Giuliani.

17:41

9:7 - Kurek kończy kontrę!

17:41

8:7 - Kochanowski punktuje zagrywką! Ani Urnaut, ani Kovacić nie zdołali przyjąć piłki.

17:40

7:7 - Cebulj zatrzymany przez potrójny blok Biało-Czerwonych!

17:39

6:7 - Kochanowski atakuje po raz drugi w dzisiejszym meczu. Drugi raz skutecznie.

Piotr Nowakowski zmienia natomiast Mateusza Bieńka.

17:39

5:7 - Słoweńcy znowu odskakują. Leon nie przyjął mocnego serwisu Sterna.

17:38

5:6 - Potężna, ale autowa zagrywka Wilfredo Leona.

17:38

5:5 - Ładny atak Kurka z prawego skrzydła. Atakujący obu ekip póki co nie zawodzą.

17:37

4:5 - Stern znowu przebija się przez blok.

17:37

4:4 - Libero Jani Kovacić nie przyjmuje zagrywki Kurka! Mamy remis!

17:36

3:4 - Ależ "gwoździa" wbił Jakub Kochanowski! Świetny atak środkowego.

17:36

2:4 - Teraz Słoweńcy zaatakowali z drugiej linii. W roli głównej Klemen Cebulj.

17:35

2:3 - Ładny atak Michała Kubiaka. Efektowny pipe.

17:35

1:3 - Atakujący gości Toncek Stern także radzi sobie z blokiem.

17:34

1:2 - Bartosz Kurek przedarł się przez słoweński blok.

17:34

0:2 - Szczęśliwy punkt dla gości po asie serwisowym Alena Pajenka. Piłka potoczyła się po siatce i spadła po polskiej stronie.

17:33

0:1 - Tine Urnaut kończy kontrę Słoweńców.

17:31

17.30 - Znamy składy, na jakie postawili Vital Heynen oraz trener Słoweńców Alberto Giuliani.

Polska: Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek - Paweł Zatorski (libero)

Zaczynamy!

17:27

17.27 - "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kilkanaście tysięcy gardeł - oby kibice ponieśli Biało-Czerwonych do zwycięstwa!

Wcześniej mały afront. Słoweńcom puszczono hymn Serbii... Na szczęście, organizatorzy szybko naprawili błąd.

17:23

17.23 - Obie drużyny wybiegają już na parkiet katowickiego Spodka!

Za chwilę hymny narodowe!

17:22

17.20 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z meczu Polska - Słowenia w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy!

ME siatkarzy: Vital Heynen pożegna się z kadrą w Spodku? "Jest duże prawdopodobieństwo"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 10:17
Wszystko wskazuje na to, że ostatnie mecze siatkarskich mistrzostw Europy mogą być ostatnim Vitala Heynena w roli selekcjonera reprezentacji Polski. - Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem, czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo - powiedział Belg w rozmowie z portalem "Plusliga.pl".

ME siatkarzy: Polska - Słowenia. W Spodku wygramy? "Dotąd zawsze grali o te dwie piłki lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 06:00
Już dziś Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowenią w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy. Choć zdecydowanymi faworytami starcia będą Polacy, to rywale już niejednokrotnie krzyżowali plany mistrzów świata.