X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Olimpiady Specjalne: zbliża się V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 14:09
Najmłodsi zawodnicy Olimpiad Specjalnych z całego kraju wezmą udział w V Ogólnopolskim Dniu Młodych Sportowców. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 września na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W planie jest m.in. uroczysta ceremonia otwarcia, gry sportowe w dyscyplinach kolarstwo, piłka nożna, lekkoatletyka oraz zabawy integracyjne.
V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych to gry i zabawy sportowe oraz rehabilitacja
V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych to gry i zabawy sportowe oraz rehabilitacjaFoto: Archiwum Olimpiad Specjalnych Polska
  • Polskie Radio jest patronem Olimpiad Specjalnych
  • V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych to gry i zabawy sportowe oraz rehabilitacja. Ćwiczenia mają wspomóc rozwój fizyczny i społeczny dzieci. Poprawiają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową
  • W zabawach udział biorą nie tylko zawodnicy Olimpiad Specjalnych, ale też ich rodziny. To doskonała okazja by poznać umiejętności i możliwości swoich pociech
  • Dla wielu dzieci to pierwszy kontakt z zabawą w większym gronie, co pomaga wzmacniać poczucie własnej wartości oraz uczy funkcjonowania w grupie

- Chcemy pokazać, że sport jest dla wszystkich i warto już od najmłodszych lat pokazywać, czym jest aktywność fizyczna. Swoją przygodę ze sportem zaczynają u nas nawet dwulatki. Dzięki takim spotkaniom trenerzy i rodziny mają szanse na wymianę doświadczeń, a dzieci na nawiązanie przyjaźni – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

olimpiady specjalne krupinska_wolny_lewandowska_jedrzejczyk_1 1200 F.jpg
Polskie Radio wspiera Olimpiady Specjalne. Anna Lewandowska: mimo różnic wszyscy jesteśmy tacy sami

Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Młodzi Sportowcy”, który ma na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez zabawę, uczestnicy projektu przełamują bariery oraz zdobywają nowe umiejętności. W tegorocznym Ogólnopolskim Dniu Młodych Sportowców udział weźmie 100 dzieci.

V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych organizowany jest przez Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska oraz Oddział Regionalny – Olimpiady Specjalne Mazowieckie. W tym roku organizację regionalnych dni i ogólnopolskiego wspiera Toyota Motors. Instytucje wspierające to Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Olimpiady Specjalne Polska wspiera Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sponsorem generalnym jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. W tym roku do grona partnerów Olimpiad Specjalnych Polska dołączyła marka OSHEE, która wspiera zawodników napojami. W naszym kraju to również ogromny ruch sportowy zrzeszający ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska, a patronem honorowym tradycyjnie Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Harmonogram V Dnia Młodych Sportowców:
18 września 2021 /sobota/
10.00 – 11.00 Ceremonia Otwarcia
11.00 – 19.00 Gry i zabawy dla Młodych Sportowców
19 września 2021 /niedziela/
09.30 -11.00 Ceremonia Zakończenia