Liga Mistrzów: Bayern nie dał szans Barcelonie. Lewandowski wciąż skuteczny

2021-09-14, 23:11

Robert Lewandowski . Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe FC Barcelonę 3:0 w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów. Dwa gole w hicie grupy E zdobył Robert Lewandowski.

• Lewandowski trafił do siatki Katalończyków w 56. i 85. minucie meczu
  • Polak zdobył już 75 goli w historii swich występów w LM
  • Skuteczniejsi od niego są jedynie Cristiano Ronaldo i Leo Messi

Liga Mistrzów: gol Ronaldo nie pomógł. Manchester United sensacyjnie przegrywa w doliczonym czasie gry

Kolejna lekcja futbolu

Bayern po raz kolejny w ciągu ostatnich 14 miesięcy zdeklasował Barcelonę w Lidze Mistrzów. W sierpniu 2020 roku mistrzowie Niemiec rozbili Katalończyków 8:2 w ćwierćfinale LM. Tym razem takiego pogromu nie było, ale różnica w poziomie gry obu ekip była aż nadto widoczna.

Monachijczycy przeważali od początku meczu na Camp Nou. Na prowadzenie wyszli w 34. minucie po strzale z dystansu Thomasa Muellera. Po strzale Niemca z dystansu piłka odbiła się jeszcze od Rolanda Araujo, co zmyliło bramkarza Marca-Andre ter Stegena.

"Lewy" wciąż strzela

"Duma Katalonii" była tłem dla podopiecznych Juliana Nagelsmanna. W drugiej połowy klasę pokazał Robert Lewandowski. Polski napastnik zdobył bramki numer 74. i 75. w historii swoich występów w LM.

"Lewy" najpierw trafił do siatki w 56. minucie. Wtedy dobił uderzenie Jamala Musiali, który trafił w słupek. Barcelona była bezradna, choć wejście Philippe Coutinho w drugiej połowie nieco ożywiło poczynania "Blaugrany".

Na Bayern było to bardzo za mało. Lewandowski po raz kolejny pokazał instynkt strzelecki w 85. minucie. Wówczas dobił strzał Serge'a Gnabry'ego, który... trafił w słupek katalońskej bramki.

Lewandowski umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców Champions League od początku rozgrywek, tj. od sezonu 1992/93. Więcej goli od niego mają tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 135 oraz Argentyńczyk Lionel Messi - 120.

Trzybramkowa wygrana monachijczyków w hicie grupy E była całkowicie zasłużona. Podopieczni Ronalda Koemana nie mieli argumentów, by podjąć równorzędną walkę. W drugim meczu tej grupy Dynamo Kijów (cały mecz Tomasza Kędziory) bezbramkowo zremisowało z Benfiką Lizbona.

Juventus i Chelsea nie zawodzą

W innych najciekawszych spotkaniach we wtorek Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, nie dał szans Malmoe FF. Szwedzi przegrali na własnym boisku aż 0:3. Już w pierwszej połowie gole dla "Bianconerich" zdobyli Alex Sandro, Paulo Dybala z rzutu karnego oraz Alvaro Morata.

Broniąca tytułu Chelsea pokonała natomiast Zenit Sankt Petersburg 1:0. Bramkę na wagę triumfu londyńczyków zdobył w 69. minucie Romelu Lukaku. Juventus i Chelsea wydają się być zdecydowanymi faworytami do wyjścia z grupy H.

W grupie F sensacyjne zwycięstwo odnieśli piłkarze Young Boys Berno, którzy wygrali z Manchesterem United 2:1. "Czerwonym Diabłom" nie pomógł gol Cristiano Ronaldo. Villarreal CF zremisował natomiast z Atalantą 2:2.

We wtorek swoje mecze rozegrały też drużyny z grupy G. Sevilla FC zremisowała z FC Salzburgiem 1:1. W 50. minucie w drużynie gości pojawił się Kamil Piątkowski. Bramki nie padły natomiast w meczu Lille OSC z VfL Wolfsburg.

Były napastnik Biało-Czerwonych Andrzej Niedzielan zwraca uwagę, że katalońscy fani potrafią docenić geniusz piłkarski nawet rywala swoich ulubieńców (IAR) 0:45