Jakub Świerczok z hat-trickiem. Popis Polaka w azjatyckiej Lidze Mistrzów

2021-09-14, 14:35

Jakub Świerczok ustrzelił dublet w meczu z Gambą Osaka. Foto: print screen/Instagram/nagoyagrampus

Japoński zespół Nagoya Grampus pokonał w azjatyckiej Lidze Mistrzów Daegu FC 4:2, a hat-tricka zdobył reprezentant Polski Jakub Świerczok.

28-letni Świerczok od 2021 roku występuje na japońskich boiskach w barwach Nagoya Grampus, gdzie przeszedł z Piasta Gliwice.

Polak dał popis w rozgrywkach azjatyckiej Ligi Mistrzów, gdzie jego drużyna pokonała koreański Daegu FC. Polak trzykrotnie wpisał się na listę strzelców (12', 63' i 65'). Ekipa z J1 League przegrywała od czwartej minuty po golu Cesinha, ale bramkę wyrównującą zdobył Jakub Świerczok. Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 28. minucie za sprawą Edgara Bruno da Silvy. Po zmianie stron Polak ponownie doprowadził do wyrównania, po czym kilka sekund później po raz pierwszy dał prowadzenie gospodarzom. Wynik meczu ustalił w 79. minucie Shinnosuke Nakatani.

"

Drużyna Nagoya Grampus awansowała do ćwierćfinału azjatyckiej Ligi Mistrzów. Spotkania 1/4 finału zaplanowano na 17 października.