El. MŚ 2022: grali rywale Polaków. Albania nie zawiodła, męczarnie Węgrów

2021-09-08, 22:42

Albańczyk Qazim Laci cieszy się z gola . Foto: Forum/Reuters/FLORION GOGA

Nie tylko piłkarze Polski i Anglii rywalizowali w środę o punkty w grupie I eliminacji mistrzostw świata. Albania podejmowała San Marino, a Węgry - Andorę.

• Albania wysoko ograła San Marino 5:0, nie dając szans grupowemu outsiderowi
  • Węgry wymęczyły natomiast zwycięstwo nad Andorą

El. MŚ 2022: kapitalna końcówka Biało-Czerwonych. Damian Szymański uratował punkt w meczu z Anglią

Zarówno Albańczycy, jak i Węgrzy wciąż liczą się w grze o awans. W tabeli grupy I po sześciu meczach prowadzą Anglicy, którzy zgromadzili. O pięć "oczek" mniej mają Biało-Czerwoni. Po remisie z Anglikami podopieczni Paulo Sousy zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Albania wskoczyła na drugie miejsce

Na drugie miejsce awansowali Albańczycy (12 pkt), którzy w środę nie dali szans San Marino, pewnie wygrywając 5:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Rey Manaj, Qazim Laci, Armando Broja, Elseid Hysaj i Myrto Uzuni.

Węgierskie męczarnie

Niespodziewanie kłopoty w środę mieli piłkarze Węgier (10 pkt). Madziarzy zdołali pokonać Andorę, ale wygrali tylko 2:1. W pierwszej połowie bramki dla faworytów strzelili Andre Szalai i Endre Botka. W 82. minucie niespodziewanie gola kontaktowego dla gości zdobył Max Llovera.

Węgrzy zdołali utrzymać prowadzenie, ale styl ich wygranej był daleki od spektakularnego.

Albania - San Marino 5:0 (1:0).

Bramki: Rey Manaj (32), Qazim Laci (58), Armando Broja (61), Elseid Hysaj (68), Myrto Uzuni (80).

Sędzia: Lukas Faehndrich (Szwajcaria).

Węgry - Andora 2:1 (2:0).

Bramki: dla Węgier - Adam Szalai (9-karny), Endre Botka (18); dla Andory - Max Llovera (82).

Sędzia: Rade Obrenović (Słowenia).