X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MKOl zawiesił Koreę Północną. To konsekwencja rezygnacji z igrzysk w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 19:38
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zawiesił Koreę Północną za rezygnację z udziału w letnich igrzyskach w Tokio. Wykluczenie z ruchu olimpijskiego ma potrwać do końca 2022 roku, nie oznacza to jednak, że reprezentacja tego kraju nie będzie mogła wystąpić w Pekinie.
Koła olimpijskie
Koła olimpijskieFoto: pixabay / domena publiczna

Korea Północna jako jedyny kraj nie wysłała do Tokio żadnego sportowca. Decyzję o zawieszeniu podjął Komitet Wykonawczy MKOl.

- Korea Północna nie spełniła swoich obowiązków, a decyzja o jej wykluczeniu była jednomyślna - przekazał szef MKOl Thomas Bach.

To też oznacza, że komitet olimpijski tego kraju nie dostanie żadnych funduszy i dotacji z MKOl.

- Jeśli jednak będą sportowcy z Korei Północnej, którzy wypełnią minimum na zimowe igrzyska w Pekinie, będziemy podejmować decyzje, czy zostaną dopuszczeni do rywalizacji. Zawodnicy nie mogą ucierpieć na tej decyzji - podkreślił niemiecki działacz.

Korea Północna poinformowała pod koniec marca, że nie wyśle swojej reprezentacji do Tokio. Powodem było zagrożenie zakażenia koronawirusem.

Czytaj także

Tokio 2020: prezes PKOl zadowolony z igrzysk. "Najlepsze dla Polski w XXI wieku"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 09:50
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, podsumowując kończące się Igrzyska w Tokio powiedział, że są one zarówno sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. O 13.00 czasu polskiego na Stadionie Olimpijskim w Tokio rozpocznie się Ceremonia Zakończenia Igrzysk odbywających się w stolicy Japonii.
rozwiń zwiń