Premier League: udana inauguracja Brentford. Beniaminek pokonał Arsenal

2021-08-14, 08:42

Radość piłkarzy Brentford . Foto: Paul Terry / Zuma Press / Forum

Występujący po raz pierwszy od 1947 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii Brentford FC pokonał u siebie lokalnego rywala Arsenal Londyn 2:0 w spotkaniu inaugurującym sezon piłkarskiej Premier League.

Popularne "Pszczoły" objęły prowadzenie w 22. minucie, gdy do siatki "Kanonierów" trafił Hiszpan Sergi Canos. Wynik ustalił w 73. minucie reprezentant Danii Christian Norgaard, półfinalista niedawnych mistrzostw Europy.

W piątkowy wieczór nie mogli wystąpić z powodów zdrowotnych czołowi napastnicy Arsenalu - Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette, co jednak nie zmienia faktu, że taki wynik jest niemiłą niespodzianką dla fanów "Kanonierów".

Bundesliga: gol Roberta Lewandowskiego i potknięcie Bayernu na inaugurację sezonu w Niemczech

Tytułu broni Manchester City. "The Citizens" wzmocnieni Jackiem Grealishem, sprowadzonym z Aston Villi za rekordową w Anglii kwotę 100 mln funtów, sezon ligowy rozpoczną w niedzielę od wyjazdowego spotkania z Tottenhamem Hotspur. W inauguracyjnej kolejce ten mecz zapowiada się najciekawiej.