Leicester City sięga po Tarczę Wspólnoty. Kelechi Ihenacho pogrążył swój były klub

2021-08-07, 20:40

Kelechi Ihenacho. Foto: PAP/EPA/Andy Rain

Leicester City pokonało Manchester City 1:0 w meczu o Tarczę Wspólnoty. Gola na wagę trofeum w 89. minucie meczu strzelił Nigeryjczyk Kelechi Ihenacho - napastnik "Lisów", który przygodę z angielskim futbolem rozpoczął w ekipie z Manchesteru.

Ihenacho pojawił się na boisku dopiero w 79. minucie gry. Nigeryjczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul popełniony przez Nathana Ake.

W Manchesterze City zadebiutował kupiony za 117,5 mln euro z Aston Villi Jack Grealish. Anglik, podobnie jak Ihenacho, rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 65. minucie.

To drugi superpuchar Anglii w dorobku "Lisów". Po raz pierwszy klub z Leicester zdobył wspomniane trofeum 50 lat temu w sezonie 1971-72.

Zmagania o Tarczę Wspólnoty tradycyjnie rozpoczęły piłkarski sezon w Anglii. Już w najbliższy weekend odbędzie się inauguracyjna kolejka Premier League. Leicester spotka się na własnym stadionie z Wolverhampton, natomiast ekipę prowadzoną przez Pepa Guardiolę czeka wyjazd do Londynu, gdzie "Obywatele" zagrają z Tottenhamem.

Leicester City - Manchester City 1:0 (0:0)

Bramka: Kelechi Iheanacho (88-karny)

Żółte kartki: Bertrand – Guardiola, Fernandinho, Dias

Sędziował: Paul Tierney (Anglia).

Leicester City: Schmeichel – Pereira, Amartey, Soyuncu, Bertrand (78. Thomas) – Ndidi, Tielemans (72. Soumare), Maddison (72. Dewsbury-Hall), Barnes (79. Iheanacho) – Perez (71. Albrighton), Vardy (71. Daka).

Manchester City: Steffen – Cancelo, Dias, Ake, Mendy – Fernandinho, Gundogan (65. Rodri), Palmer (74. Bernardo) – Mahrez, Torres (74. Knight), Edozie (65. Grealish).