X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: Rosja poinstruowała sportowców. Złe odpowiedzi na trudne pytania mogą zaszkodzić

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:00
Przed igrzyskami w Tokio, rosyjski Komitet Olimpijski poinstruował swoich sportowców jak mają odpowiadać na trudne pytania dziennikarzy. Wśród tak zwanych „prowokacyjnych” tematów urzędnicy wskazali między innymi: aneksję Krymu, wojnę w Donbasie i aferę dopingową. 
Wioska olimpijska w Tokio
Wioska olimpijska w Tokio Foto: EPA/Tamas Kovacs
  • Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca
  • Rosja, w związku z aferą antydopingową, nie może wystawić swojej reprezentacji. Rosyjscy sportowcy, których dopuszczono do udziału w zawodach, wystąpią pod flagą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Według portalu „Meduza”, każdy rosyjski olimpijczyk dostał instrukcję z odpowiedziami na niewygodne dla rosyjskich władz pytania. W dokumencie podkreślono, że niewłaściwa odpowiedź na prowokacyjne pytania, które będą zadawać specjalnie przeszkoleni ludzie, może zaszkodzić zawodnikowi.

tokio kamińska dziennikarze Polskie Radio CEZ_2338.JPG
Tokio 2020: Polskie Radio gotowe na igrzyska. Radiowa reprezentacja wylatuje do Japonii

Autorzy instrukcji radzą, aby na pytanie o aneksję Krymu zawodnicy nie udzielali odpowiedzi tłumacząc, że „sport powinien być wyłączony z polityki”. Na pytanie o skandale dopingowe w Rosji, rosyjscy sportowcy powinni odpowiadać, że nigdy w nich nie uczestniczyli. Zgodnie z instrukcją, komentując dyskwalifikację reprezentacji, rosyjscy sportowcy mają przekonywać, że niezależnie od sankcji zawsze reprezentują swoją ojczyznę.

Rosja została ukarana przez Światową Agencją Antydopingową zakazem udziału w międzynarodowych zawodach za masowe fałszowanie testów antydopingowych. Według ekspertów agencji, w procederze uczestniczyli sportowcy, lekarze, działacze, urzędnicy, politycy i funkcjonariusze służb specjalnych.

Posłuchaj
00:43 Rosyjski Komitet Olimpijski indoktrynuje swoich sportowców Maciej Jastrzębsk.mp3 Rosyjski Komitet Olimpijski indoktrynuje swoich sportowców. Więcej na ten temat w korespondencji Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Czytaj także:

/red

Czytaj także

"Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór". Szef WADA Bańka skomentował werdykt CAS ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 17:11
- Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór - przyznał szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka w oświadczeniu przesłanym mediom. W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zdecydował o wykluczeniu Rosji na dwa lata z najważniejszych sportowych imprez.
rozwiń zwiń