X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PGE Ekstraliga: Nicki Pedersen jednak może jeździć. Zwrot akcji w sprawie Duńczyka

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:27
Duńczyk Nicki Pedersen będzie mógł wystąpić w piątkowym spotkaniu żużlowej Ekstraligi w barwach ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Nałożona na zawodnika półroczna kara, po odwołaniu się do Duńskiej Konfederacji Sportu (DMU), została zawieszona.
Nicki Pedersen
Nicki Pedersen Foto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Pedersen otrzymał półroczne zawieszenie jako karę za nieodpowiednie zachowanie podczas meczu w lidze duńskiej 
  • Sprawa nie jest zakończona. Kara została zawieszona, jednak Duńczyk wciąż może ponieść konsekwencje swojego zachowania 
Pedersen 1200 forum.jpg
PGE Ekstraliga: GKM Grudziądz ma problem. Nicki Pedersen z zakazem startów w Polsce

Narozrabiał w Danii 

Problemy duńskiego żużlowca zaczęły się w poniedziałek, kiedy to krajowa federacja wycofała zgodę na jego starty w polskiej lidze. Karę nałożono za zachowanie Pedersena podczas meczu ligi duńskiej 2 czerwca w Holsted.

Miał on wykazać się wówczas niesportowym zachowaniem. Żużlowiec trzykrotnie został wykluczony oraz wielokrotnie podchodził do wieżyczki sędziowskiej bez pozwolenia. Raz udało mu się nawet na nią wejść.

Sankcje dyscyplinarne nałożone na Duńczyka miały obowiązywać od 5 lipca 2021 r. do 5 stycznia 2022 r. Oznaczało to, że żużlowiec nie wystartuje już w tym roku w żadnych zawodach. Wiadomość ta jak grom z jasnego nieba spadła na polski klub zawodnika ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz, broniący się przed spadkiem z Ekstraligi.

Grudziądz bez lidera?

Pedersen to lider grudziądzkiej drużyny, ósmy w indywidualnej klasyfikacji najlepszych zawodników Ekstraligi. W trwającym sezonie wystartował dotychczas w dziesięciu spotkaniach. Zdobył 118 punktów wraz z bonusami, co przełożyło się na średnią 2,145 pkt na bieg.

Biorąc pod uwagę fakt, iż zajmujący ostatnią pozycję w tabeli „Gołębie” walczą o obronę miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej, przekazana przez DMU informacja o zawieszeniu zawodnika stawiało zespół „żółto-niebieskich” w bardzo trudnym położeniu.

Pedersen nie zamierzał jednak czekać i poprzez swojego prawnika skorzystał z możliwości odwołania się od decyzji.

Odwołanie przyniosło efekt 

W czwartkowe południe komisja dyscyplinarna Duńskiej Federacji Motocyklowej odrzuciła jednak jego wniosek o zawieszenie wykonania kary. Jednocześnie poinformowała zawodnika, że zgodnie z prawem przysługuje mu możliwość odwołania do wyższego organu, jakim w Danii jest Duńska Konfederacja Sportu (DIS). Stosowne pismo w tej sprawie zostało złożone natychmiast, co więcej reprezentujący Pedersena prawnik starał się, by decyzja w sprawie żużlowca została wydana jeszcze tego samego dnia.

Zawodnik, wierząc w pozytywne rozpatrzenie jego wniosku, nie tylko zapowiedział swoim mechanikom, by przygotowywali sprzęt, ale także sam udał się w drogę do Polski. Tuż po przylocie do Gdańska Pedersen otrzymał pozytywną informację. DIS zawiesiła wykonanie sześciomiesięcznej kary zawieszenia na czas przeprowadzenia szczegółowego postępowania wyjaśniającego.

Nie oznacza to, że żużlowiec uniknie konsekwencji i kary za swoje zachowanie, ale będzie mógł wystartować w jednym z najważniejszych dla grudziądzan spotkaniu.

„Gołębie” w piątkowy wieczór podejmą na własnym torze przedostatni w tabeli eWinner Apator Toruń. Spotkanie to może zadecydować o losach obu zespołów.

/empe 

Czytaj także

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno. Koncert Janowskiego w Lesznie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 05:00
W starciu 11. rundy PGE Ekstraligi, Betartd Sparta Wrocław pokonała Fogo Unię Leszno 49:41, zgarniając przy tym punkt bonusowy (96:84). Rajderem spotkania został niemal bezbłędny Maciej Janowski, który zgromadził 12+2.
rozwiń zwiń