X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyka: Włodarczyk najlepsza, 20-latek zaskoczył Fajdka i Nowickiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 08:17
Anita Włodarczyk wygrała zmagania kobiet w rzucie młotem w węgierskim Szekesfehervar. Zmagania mężczyzn wygrał Ukrainiec Michajło Kochan, który wyprzedził dwóch Polaków - Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka.
Paweł Fajdek
Paweł FajdekFoto: PAP/EPA/Tamas Vasvari

Rekordzistka świata w dobrze obsadzonym mityngu rangi Continental Tour Gold na Węgrzech miała najlepszy wynik, chociaż zmierzone jej w najdalszej próbie 74,76 metra to zdecydowanie mniej niż rezultat, jaki przed niespełna tygodniem uzyskała w Bydgoszczy (77,93 m.).

Dobrze wypadła także Malwina Kopron, która zajęła drugie miejsce z rezultatem 74,02 metra. O swoim występie z pewnością chciałaby zapomnieć Joanna Fiodorow, która zaliczyła tylko jedną próbę. Z wynikiem 67,83 metra, zajęła ósmą lokatę.

Rewelacją konkursu mężczyzn był Ukrainiec Michajło Kochan, który z wynikiem 80,78 metra. 20-letni zawodnik ustanowił w Szekesfehervar swój rekord życiowy i, osiągając czwarty wynik na światowych listach w tym roku, stał się jednym z faworytów do olimpijskiego złota w Tokio.

Za plecami sensacyjnego zwycięzcy uplasowali się dwaj Polacy - drugą lokatę zajął Wojciech Nowicki (80,58 metra), a trzecią Paweł Fajdek (78,78 metra). 

Co ciekawe, były to pierwsze zawody od siedmiu lat (z wyłączeniem konkursu olimpijskiego w Rio de Janeiro), których nie wygrał reprezentant Polski. 

Czytaj także:

bg

Czytaj także

Tokio 2020: Wojciech Nowicki wierzy w zdobycie medalu. "Wyjść i rzucić jak najdalej"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 14:45
Polscy młociarze tego lata udowadniają, że w Tokio zamierzają walczyć o dwa medale, być może nawet złoty i srebrny! Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki regularnie rzucają powyżej osiemdziesięciu metrów, choć obaj są w trakcie ciężkich treningów.
rozwiń zwiń