Liga Narodów siatkarek: niewykorzystane szanse Polek. Biało-czerwone uległy Niemkom

2021-06-14, 16:40

Malwina Smarzek (z lewej) i Zuzanna Efimienko-Młotkowska skaczące do bloku . Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w Rimini z Niemcami 0:3 (23:25, 20:25, 23:25) w meczu 12. kolejki Ligi Narodów. To już ósma porażka biało-czerwonych w tych rozgrywkach.

• Biało-czerwone w każdym z trzech setów do pewnego momentu prowadziły, ale za każdym razem rywalki zdołały odrobić straty i zwyciężyć
  • Polki zagrają w Rimini jeszcze trzy mecze

Liga Narodów siatkarek: Polki przerwały złą serię i wygrały z Tajlandią

Tylko początek był udany

Pierwszy set zaczął się dobrze dla Polek. Po asie serwisowym Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, biało-czerwone prowadziły różnicą pięciu punktów (5:10). Niestety, podopieczne Jacka Nawrockiego nie potrafiły pójść za ciosem. Niemki zaczęły punktować zagrywką. Po asie Kimberly Drewniok na tablicy wyników widniał remis (14:14).

Nie pomogła przerwa na żądanie polskiego trenera. Niemki wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca partii. Set dobiegł końca, gdy asa serwisowego zanotowała Hanna Orthmann (25:23).

Im bliżej końca seta, tym gorzej

Początek drugiego seta był wyrównany. Początkowo prowadziły Niemki, ale z czasem biało-czerwone zaczęły grać lepiej. Nieźle w ataku spisywała się Magdalena Stysiak, a po skutecznym bloku Zuzanny Góreckiej, Polki miały o dwa punkty więcej (9:11). Niestety, biało-czerwone ponownie nie potrafiły grać równie dobrze do końca seta.

Rywalki wróciły na prowadzenie po autowym ataku Malwiny Smarzek (16:14) i już go nie oddały. Stopniowo powiększały prowadzenie, a w końcówce całkowicie zdominowały nasze reprezentantki. Niemki pewnie wygrały drugiego seta (25:20).

Znowu dały się dogonić

Początek kolejnej odsłony wskazywał na to, że biało-czerwone są w stanie odwrócić losy meczu (4:7). Niemki mozolnie jednak odrabiały straty, a po bloku na Góreckiej, zdołały wyrównać (12:12). Biało-czerwone zanotowały jeszcze jeden zryw i odskoczyły na cztery punkty po ataku Stysiak (12:16).

Niestety, taka przewaga nie wystarczyła do wygranej seta. Podopieczne Felixa Koslowskiego szybko wróciły do dobrej gry. Po ataku środkowej Camilli Weitzel, był remis (19:19). W końcówce znowu lepsze były Niemki. Dwa asy zanotowała Orthmann, a mecz zakończyła pewnym atakiem Maria Scholzel (25:23).

Słaba gra w końcówkach każdej z partii przyniosła biało-czerwonym ósmą porażkę w 12. meczu Ligi Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego czeka teraz trzy dni przerwy, po których rozegrają ostatnie trzy spotkania w rozgrywkach.

Polki już wcześniej straciły szansę na awans do półfinału.

Polska - Niemcy 0:3 (23:25, 20:25, 23:25).

Polska: Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) - Monika Jagła (libero), Julia Nowicka, Oliwia Różański, Martyna Łukasik, Aleksandra Gryka, Martyna Czyrniańska.

Niemcy: Denise Imoudu, Marie Scholzel, Camila Weitzel, Lina Alsmeier, Hanna Orthmann, Kimberly Drewniok, Anna Pogany (libero) - Linda Bock, Lena Stigrot, Pia Kastner.