X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UEFA podjęła decyzję ws. założycieli Superligi. Z dużej chmury mały deszcz

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 08:19
UEFA umorzyła postępowanie wobec Realu Madryt, Barcelony oraz Juventusu Turyn, które nie wystąpiły z Superligi. W praktyce decyzja federacji oznacza, że wbrew wcześniejszym doniesieniom wspomniane kluby wystąpią w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin
Prezydent UEFA Aleksander CeferinFoto: PAP/GUILLAUME HORCAJUELO

Superliga została powołana przez 12 klubów w kwietniu, ale już po niespełna dwóch pod naciskiem opinii publicznej, polityków oraz związków krajowych i UEFA po niespełna dwóch dniach projekt upadł.

Na początku maja europejska centrala piłkarska poinformowała, że doszła do porozumienia z 9 z 12 założycieli Superligi, którzy zadeklarowali, że opuszczają rozgrywki. Wśród zaakceptowanych przez nich warunków znalazło się między innymi potrącenie 5 proc. przychodów z kolejnego sezonu danej ekipy w europejskich pucharach oraz wspólna donacja w wysokości 15 milionów euro na rzecz pomocy futbolowi dzieci, młodzieży i amatorów w lokalnych społecznościach w całej Europie.

Real, Barcelona i Juventus wciąż nie odstąpiły od zamiaru stworzenia elitarnych rozgrywek i formalnie pozostają w Superlidze. UEFA odstąpiła jednak od wymierzenia kary "buntownikom".

"Po otwarciu postępowanie dyscyplinarnego przeciwko Barcelonie, Juventusowi i Realowi Madryt w sprawie potencjalnego naruszenia ram prawnych UEFA w związku z projektem tak zwanej Superligi, Organ Odwoławczy UEFA (organ dyscyplinarny drugiej instancji) zdecydował się zawiesić postępowanie od odwołania" - czytamy w oświadczeniu federacji.

UEFA podkreśla, że powodem takiej decyzji jest formalna notyfikacja ze strony szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości, który przekazał federacji orzeczenie madryckiego sądu, stanowiące, że przynajmniej tymczasowo w trakcie tworzenia rozgrywek nikt nie ma prawa ukarać ich założycieli za bycie ich częścią. Europejska centrala piłkarska nie składa jednak broni i zamierza dochodzić sprawiedliwości w stosownym trybie.

Z karami musi liczyć się z kolei sześciu przedstawicieli Premier League, którzy w kwietniu wyrazili chęć gry w Superlidze. Władze ligi nałożyły na nich karę 22 milionów funtów. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na szkolenie młodzieży i futbol amatorski. Jednocześnie władze Premier League i Angielskiej Federacji Piłkarskiej zastrzegły, że jeśli w przyszłości podobna sytuacja się powtórzy, na kluby zostanie nałożona 25-milionowa grzywna i odjęcie 30 punktów w angielskiej ekstraklasie.

Czytaj także:

bg

Czytaj także

Superliga: Juventus, Real i Barcelona bronią się przed zarzutami, które stawia UEFA

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 21:26
Wobec trzech klubów, które oficjalnie nie opuściły piłkarskiej Superligi, UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne. FC Barcelona, Real Madryt i Juventus wystosowały w związku z tym oficjalne oświadczenie. 
rozwiń zwiń