Roland Garros: Francuzi świętowali wraz z Igą Świątek. Miły gest organizatorów wobec Polki [WIDEO]

2021-05-31, 14:20

Iga Świątek podczas meczu pierwszej rundy . Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek awansowała w poniedziałek do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Po meczu ze Słowenką Kają Juvan, organizatorzy w bardzo miły sposób uczcili 20-te urodziny polskiej tenisistki, która broni w Paryżu tytułu z ubiegłego roku.

• Świątek broni w Paryżu tytułu zdobytego przed rokiem
  • W dniu 20 urodzin Polka pokonała w dwóch setach Kaję Juvan, z którą prywatnie się przyjaźni

Roland Garros 2021: do czterech razy sztuka. Iga Świątek lepsza od Kai Juvan w pierwszej rundzie

Świątek pokonała w poniedziałek Kaję Juvan 6:0, 7:5. O ile pierwszy set był popisem Polki, o tyle w drugiej partii słoweńska tenisistka, prywatnie przyjaciółka Świątek, znacznie poprawiła swoją grę.

Ostatecznie jednak obrończyni tytułu zdołała wygrać w dwóch setach, wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Bartoli z kwiatami

Poniedziałek jest dniem 20. urodzin mistrzyni French Open 2020. O jubilatce pamiętali organizatorzy paryskiego turnieju.

Po zakończeniu meczu z Juvan, obie tenisistki przez dłuższą chwilę ze sobą rozmawiały, po czym na korcie pojawiła się mistrzyni Wimbledonu z 2013 roku Marion Bartoli.

Francuzka w imieniu organizatorów wręczyła Świątek urodzinowe kwiaty oraz złożyła życzenia. Następnie, wraz z publicznością zgromadzoną na korcie centralnym im. Philippe'a Chatriera, odśpiewała Polce "100 lat".

Z kim w drugiej rundzie?

Świątek nie ukrywała zdziwienia i zadowolenia takim obrotem sprawy. Teraz przed obrończynią tytułu dwa dni przerwy przed kolejnym meczem.

W drugiej rundzie rywalką Polki będzie Szwedka Rebecca Peterson, która pokonała Amerykankę Shelby Rogers 6:7 (3-0), 7:6 (10-8), 6:2.

Trener Polki - Piotr Sierzputowski, był zadowolony z postawy swojej podopiecznej, która w dniu meczu obchodziła 20. urodziny (IAR) 0:38