Liga Narodów: Polska - Serbia. Jednostronny mecz w Rimini. Polki wyraźnie słabsze

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 18:05
Polskie siatkarki w swoim drugim meczu w Lidze Narodów przegrały w Rimini z Serbią 1:3 (25:20, 17:25, 16:25, 21:25) . Biało-czerwone zasłużenie uległy grającym w rezerwowym składzie mistrzyniom świata.
Malwina Smarzek-Godek
Malwina Smarzek-Godek Foto: screen/pzps.pl

Liga Narodów: TERMINARZ meczów reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy. Kiedy grają biało-czerwoni?

Dzień wcześniej podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały z Włoszkami 3:2, a w kolejnym meczu w czwartek zmierzą się z Turczynkami.

Serbia znów lepsza

To piąta z rzędu przegrana Polek z mistrzyniami Europy i świata Serbkami. Tym razem ekipa z Bałkanów wystąpiła w rezerwowym składzie, ponieważ najważniejsze zawodniczki dostały teraz wolne, by w spokoju przygotowywać się do igrzysk w Tokio.

Niestety, biało-czerwone tylko w pierwszym secie nawiązały równorzędną walkę z rywalkami. Premierowa odsłona zakończyła się zresztą pewnym zwycięstwem Polek. Kolejne partie, zwłaszcza druga i trzecia, były jednak dużo słabsze w wykonaniu Polek.

Biało-czerwonym zabrakło liderki w ataku. Polki popełniały też zbyt dużo błędów, by zagrozić rywalkom. Wygrana siatkarek z Bałkanów była jak najbardziej zasłużona.

Turniej w Rimini

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) ze względu na pandemię koronawirusa zmieniła formułę rozgrywek.

Zamiast 20 turniejów (po cztery w każdej z pięciu rund), wszystkie spotkania rozegrane zostaną w jednym miejscu. Wybór padł na włoskie Rimini, które również gościć będzie męskie reprezentacje startujące w LN.

Runda zasadnicza potrwa do 20 czerwca. Cztery najlepsze reprezentacje zagrają w Final Four, który w rozegrany zostanie w dniach 24-25 czerwca.

Serbia - Polska 3:1 (20:25, 25:17, 25;16, 25:21)

Serbia: Ana Jaksić, Sofija Medić, Sara Lozo, Katarina Lazovic, Jovana Kocić, Sara Carić i Sanja Djurdjević (libero).

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Zuzanna Górecka, Maria Stenzel (libero) oraz Monika Jagła (libero), Martyna Łazowska, Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martna Łukasik, Klaudia Alagierska

Wyniki 2. serii spotkań Ligi Narodów:
Niemcy - Holandia 3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)
Korea Płd. - Tajlandia 3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)
Japonia - Chiny 3:0 (25:13, 25:19, 25:17)
Rosja - Belgia 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)
Serbia - Polska 3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)
Brazylia - Dominikana 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)
Turcja - Włochy 3:0 (25:13, 25:13, 25:16)

18:04

25:21 - Koniec meczu. Skuteczny atak Lozo sprawia, że wyraźnie przegrywamy z Serbią 1:3.

Jutro mecz z Turcją. Zapraszamy na godzinę 18. Dziękujemy za uwagę.

18:03

24:21 - Pierwszy meczbol obroniony. Efimienko-Młotkowska atakuje ze środka.

18:03

24:20 - Carić znowu skuteczna. Będą cztery piłki meczowe dla Serbii...

18:01

23:19 - Biało-czerwone nie podbiły ataku Lozo. Coraz blizej końca meczu...

18:00

22:18 - Znów tracimy kontakt. Wyraźnie autowy atak Stysiak.

18:00

21:18 - Niestety, Lazović pozwala złapać Serbkom oddech.

18:00

20:18 - Autowy atak Lozo. Tylko dwa punkty straty.

17:58

20:17 - Efimienko-Młotkowska posyła piłkę z zagrywki w aut.

17:57

19:16 - Biało-czerwone nie bronią mocnego ataku Lazović.

17:56

18:15 - Długa akcja zakończona autowym atakiem Carić.

17:55

17:14 - Dobry okres w grze Magdaleny Stysiak. Przyjmująca mocnym atakiem zdobywa punkt.

17:54

16:13 - Potężny atak Lozo trafia w aut. Jeszcze powalczymy w tym secie?

17:51

16:11 - Carić zdobywa punkt i mamy drugą w secie przerwę techniczną.

17:50

15:11 - As serwisowy Stysiak! O czas prosi Aleksandar Vladislavjev.

17:50

15:10 - Dobra kontra biało-czerwonych zwieńczona mocnym atakiem Stysiak.

17:48

14:8 - Lozo skutecznie z lewego skrzydła. Im dłużej trwa mecz, tym ta serbska przyjmująca lepiej spisuje się w ataku.

Kolejna przerwa dla Jacka Nawrockiego.

17:46

12:7 - Wymiana zakończona sprytnym zagraniem Lazović. Kolejny punkt dla drużyny z Bałkanów.

17:44

11:6 - Marković ustrzeliła Fedusio zagrywką.

17:44

10:6 - Serbki znowu odskakują...

17:42

8:5 - Skuteczny atak Fedusio. Rezerwowa przyjmująca zdobywa swój czwarty punkt w meczu.

17:41

8:4 - Serbki znowu odskakują po ataku Marković... Przerwa techniczna.

17:39

6:4 - Dobra akcja Polek zakończona punktowym atakiem Smarzek-Godek.

17:39

5:3 - Ana Jaksić popełniła błąd podwójnego odbicia. Odrabiamy mozolnie straty.

17:38

5:2 - Udany kontratak Fedusio. Biało-czerwone jeszcze powalczą?

17:38

5:1 - Łatwo nie było, ale po ataku Smarzek-Godek mamy pierwszy punkt w secie.

17:37

5:0 - Stysiak dotknęła siatkę i Serbki mają kolejny punkt.

17:36

4:0 - Katastrofalny początek czwartego seta...

Jacek Nawrocki poprosił o kolejną w tym meczu przerwę.

17:34

1:0 - Czwarty set rozpoczęty od skutecznego ataku Lazović.

17:30

25:16 - Fatalna końcówka seta, który dobiega końca po błędzie technicznym Magdaleny Stysiak.

Oby po przerwie było lepiej.

17:29

24:16 - Serbia będzie miała osiem setboli...

17:29

22:16 - Biało-czerwone jeszcze próbują...

17:26

21:13 - Lozo obiła podwójny polski blok.

17:25

20:13 - Dobra akcja Fedusio: najpierw w przyjęciu, potem w ataku.

17:24

19:12 - Seria świetnych zagrywek sprawia, że to trener Serbek poprosił o przerwę!

17:22

19:9 - Kolejna przerwa dla polskiego selekcjonera...

17:21

18:9 - Stysiak trafia w antenkę...

17:19

16:9 - Biało-czerwone nie bronią ataku Carić.

Przerwa techniczna przy siedmiopunktowej przewadze rywalek... Źle to wygląda.

17:17

14:8 - Kocić zablokowała Stysiak...

17:17

13:8 - Stysiak atakuje po bloku. Przewaga rywalek wciąż jest naprawdę duża...

17:16

12:7 - Znowu Lazović. Tym razem na kontrze...

17:15

11:7 - Lazović inteligentnie obija polski blok.

17:14

10:6 - Fedusio zatrzymana, Jacek Nawrocki prosi o czas...

17:13

8:6 - Dobre wejście na boisko zalicza Monika Fedusio.

17:11

8:5 - Lozo radzi sobie z polskim blokiem i mamy przerwę techniczną.

17:10

7:4 - I znowu Serbki odskakują...

17:08

4:4 - Remis po ataku Smarzek-Godek.

17:08

4:3 - Górecka skutecznie na kontrze! Zmniejszamy straty.

17:07

4:1 - Stysiak zablokowana... Serbki kontynuują swój koncert.

17:05

2:1 - Skuteczna kiwka Martyny Łazowskiej.

17:05

2:0 - Serbki lepiej zaczęły trzecią partię.

17:00

25:17 - Seta kończy atak Katariny Lazović z lewego skrzydła. Serbki wyrównują.

17:00

24:17 - Biało-czerwone jeszcze walczą! Dobry atak środkowej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

16:58

24:14 - Czyrniańska zablokowana i Serbki będą miały piłki setowe.

16:57

23:14 - Martyna Łukasik źle przyjmuje zagrywkę Marković i o kolejną przerwę poprosił selekcjoner Nawrocki.

16:56

21:14 - Jacek Nawrocki rotuje w składzie. Na parkiecie pojawiła się Monika Fedusio, która dobrze zaatakowała.

16:55

20:13 - Ładny atak z obejścia Bozicy Marković.

16:54

19:12 - Serbki utrzymują bezpieczny dystans.

16:51

18:10 - Teraz Lozo skutecznie atakuje i przewaga rośnie... Ciężko bedzie wygrać tego seta.

16:50

17:10 - Kocić dobrze ze środka i znowu tracimy siedem punktów.

16:50

16:10 - Nasze siatkarki odrobiły część strat przy serwisie Martyny Łazowskiej.

16:49

16:9 - Dobry atak Stysiak. Wciąż tracimy jednak aż siedem punktów...

16:47

16:8 - Wysokie prowadzenie Serbek na przerwie technicznej.

16:42

10:6 - Bardzo dobry atak Lazović. Przewaga Serbii rośnie.

16:40

9:5 - Górecka źle przyjmuje zagrywkę. Słabszy moment przyjmującej...

16:39

8:5 - Serbki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej trzema punktami po autowym ataku Góreckiej.

16:38

7:5 - Serbki wychodzą na dwupunktowe prowadzenie po skutecznej kontrze Lazović.

16:37

5:5 - Dobry atak Zuzanny Góreckiej.

16:36

4:4 - Dobre zachowanie Kąkolewskiej na siatce i mamy remis!

16:34

4:2 - Ładny plas Carić i siatkarki z Bałkanów odskakują na dwa punkty.

16:33

2:2 - Spokojny początek seta.

16:32

1:0 - Druga partia rozpoczęta od mocnego ataku Sary Carić.

Malwina Smarzek-Godek nie dała rady podbić piłki w obronie.

16:29

20:25 - Pierwszy set dla Polek! Wykorzystujemy drugiego setbola po świetnym ataku Czyrniańskiej! Piłka ląduje tuż przy linii.

16:27

19:24 - Lozo atakuje w siatkę i mamy pięć piłek meczowych!

16:27

19:23 - Skuteczny atak młodej rezerwowej Martyny Czyrniańskiej.

16:24

18:21 -  Gorszy fragment biało-czerwonych...

Na szczęście, challenge ratuje nas przed stratą punktu i znowu mamy o trzy więcej!

16:21

16:20 - Kolejna przerwa dla Serbii po punktowej zagrywce Magdaleny Stysiak!

16:20

16:19 - Kolejny raz świetnie w ofensywie spisuje się Stysiak.

16:19

15:18 - Świetny atak Smarzek-Godek z prawego skrzydła i serbski trener Aleksandar Vladislavjev prosi o przerwę.

16:17

14:16 - Przytomne zachowanie Kateriny Lazović. Serbka uprzedziła biało-czerwone przy siatce.

16:15

13:16 - Kolejna przerwa techniczna przy trzypunktowej przewadze Polek.

16:14

12:15 - Carić serwuje w siatkę.

16:13

11:14 - Sprytny atak Kąkolewskiej ze środka.

16:12

10:13 - Coraz lepiej w ataku czuje się Malwina Smarzek.

16:12

10:12 - Nie bronimy mocnego ataku Carić.

16:11

9:11 - Ładny atak Jovany Ković z przesuniętej krótkiej.

16:10

8:10 - Biało-czerwone utrzymują przewagę.

16:09

6:9 - Autowy atak Sofiji Medić.

16:08

6:8 - Dwupunktowa przewaga biało-czerwonych na pierwszej przerwie technicznej.

16:06

5:7 - Smarzek-Godek skutecznie na kontrze.

16:06

5:6 - Biało-czerwone odzyskują prowadzenie!

As serwisowy Stysiak.

16:05

5:4 - Zły okres w grze biało-czerwonych. Kolejny atak Carić daje Serbkom prowadzenie.

16:04

4:4 - Przytomne zachowanie Sary Lozo na siatce i mamy remis.

16:04

3:4 - Zuzanna Górecka atakuje z lewego skrzydła w taśmę. Rywalki zmniejszają straty.

16:03

2:4 - Sara Carić między rękoma polskich blokujących. Wciąż mamy dwa punkty przewagi.

16:02

1:3 - Dobra dyspozycja Stysiak w ataku od początku meczu.

16:01

0:2 - Dobry początek biało-czerwonych.

Najpierw kontra w wykonaniu Magdy Stysiak, a potem podwójny blok Agnieszki Kąkolewskiej i Malwiny Smarzek-Godek!

15:59

15.58 - Trener Jacek Nawrocki zdecydował się na identyczny wyjściowy skład, jak wczoraj z Włochami.

Za chwilę początek spotkania!

15:57

15.55 - Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji z drugiego meczu podopiecznych Jacka Nawrockiego w Lidze Narodów!

Początek meczu z Serbią już o 16.

Polki rozpoczęły rywalizację w Lidze Narodów od zwycięstwa 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15) z Włoszkami. Spotkaniu nie brakowało dramaturgii - rywalki biało-czerwonych miały dwie piłki meczowe, ale to nasze siatkarki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.