Serie A: 16-letni Kacper Urbański zadebiutował w barwach Bolonii

2021-05-13, 09:05

Kacper Urbański w barwach Lechii Gdańsk. Foto: print screen/Twitter/Lechia Gdańsk SA/@LechiaGdanskSA

Kacper Urbański zagrał swój pierwszy mecz we włoskiej Serie A w barwach Bolonii w ramach 36. kolejki ligowej z Genoą (0:2). 16-letni piłkarz wszedł na boisko w 89. minucie, zmieniając Roberto Soriano.

• Mistrzem Włoch został Inter Mediolan
  • Po debiucie w Ekstraklasie jest to druga liga, w której Urbański zadebiutował na najwyższym poziomie

Bolonia przegrała na Stadio Renato Dall'Ara z Genoą po bramkach Davide Zappacosty w 13. minucie i Gianluci Scamacci z rzutu karnego w 62.

Trener Siniša Mihajlović już wcześniej zapowiedział, że pod koniec sezonu da szansę zaprezentować się młodym i zdolnym zawodnikom. W tym gronie znalazł się utalentowany Kacper Urbański. W ekipie gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził bramkarz Łukasz Skorupski.

Kacper Urbański to najmłodszy piłkarz w historii Lechii Gdańsk, który zagrał na boiskach Ekstraklasy. W wyjściowej jedenastce po raz pierwszy pojawił się w wygranym meczu z Piastem Gliwice (1:0). Debiut zaliczył wcześniej, gdy wszedł na boisko w spotkaniu z Rakowem Częstochowa mając 15 lat i 105 dni. Został tym samym drugim najmłodszym piłkarzem w historii polskiej ligi. Rekordzistą nadal pozostaje Janusz Sroka. Zadebiutował 23 listopada 1969 roku mając zaledwie 15 lat i 57 dni, gdy zagrał w barwach Cracovii.

Polacy w Serie A - Zalewski pójdzie w ślady Bońka czy Matusiaka?

Obecnie Bolonia zajmuje 11. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 40 punktów.