Serie A: pewny tytułu Inter pokonał Romę, Milan gromi. Drużyna Glika coraz bliżej spadku

2021-05-13, 07:37

Piłkarze Interu Mediolan. Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Piłkarze Interu Mediolan pokonali Romę 3:1 (2:1) w meczu 36. kolejki włoskiej Serie A. Gole dla zwycięzców strzelili Chorwat Marcelo Brozović (11'), Urugwajczyk Matias Vecino (20') i Belg Romelu Lukaku (90'). Jedyne trafienie dla gości zanotował reprezentant Armenii Henrich Mychitarian (31'). To 27. ligowe zwycięstwo "Nerazzurrich" w tym sezonie.

• W tabeli Serie A prowadzi pewny tytułu Inter (88 pkt) z przewagą trzynastu punktów nad Atalantą i Milanem
  • Inter przerwał kilkuletnią dominację Juventusu Turyn

Inter Mediolan mistrzem Włoch

Za plecami pewnego od kilkunastu dni mistrzostwa kraju Interu toczy się zacięta walka o trzy pozostałe miejsca premiowane udziałem w Lidze Mistrzów.

Dwie kolejki przed końcem sezonu Serie A najlepiej stoją akcje Atalanty i Milanu, które mają po 75 punktów.

Ekipa z Bergamo, m.in. dzięki 22. w sezonie bramce Kolumbijczyka Luisa Muriela pokonała Benevento, w którym całe spotkanie rozegrał Glik. Atalanta zdobyła dotychczas 86 goli, o cztery więcej niż mistrz z Mediolanu.

Beniaminek, który w pierwszej części sezonu był nawet w górnej połowie tabeli, w ostatnich ośmiu występach powiększył dorobek o ledwie dwa punkty, a na zwycięstwo czeka od 21 marca, kiedy sensacyjnie wygrał w Turynie z "Juve" (1:0).

Benevento ma 31 punktów, cztery mniej od Torino i Spezii, które plasują się bezpośrednio nad "kreską". Teraz już nie wszystko zależy od reprezentanta Polski i jego kolegów, ale powodem do optymizmu może być łaskawy kalendarz - czekają ich jeszcze potyczki z zamykającym tabelę Crotone oraz właśnie zespołem z Turynu.

"
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Inter 🏆🇮🇹 (@inter)

AC Milan gromi bez Ibrahimovicia

Milan, bez kontuzjowanego Szweda Zlatana Ibrahimovicia, rozbił na wyjeździe Torino 7:0. Turyńskie powietrze piłkarzom trenera Stefano Piolego wyraźnie służy, gdyż w niedzielę pokonali tam Juventus 3:0.

Hat-trickiem - w ciągu 13 minut - popisał się Chorwat Ante Rebic, dwa gole uzyskał Francuz Theo Hernandez, a w drugim z rzędu meczu do siatki trafił młody Hiszpan Brahim Diaz. Karol Linetty grał w barwach gospodarzy do 56. minuty i został ukarany żółtą kartką.

Czwartą, ostatnią premiowaną grą w Champions League lokatę zajmuje obecnie z 73 pkt Napoli, które we wtorek - m.in. dzięki bramce i asyście Piotra Zielińskiego - rozbiło Udinese 5:1.

Punkt mniej ma Juventus. Ustępujący mistrz, najlepszy w dziewięciu poprzednich sezonach, wygrał w środę w Reggio Emilia z Sassuolo 2:1.

W 16. minucie rzutu karnego nie wykorzystał kadrowicz w składzie gospodarzy Domenico Berardi, którego strzał obronił Gianluigi Buffon. 43-letni Włoch zastąpił w bramce Wojciecha Szczęsnego. Sukces gościom zapewniły gole m.in. Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który z 28 otwiera klasyfikację strzelców, i Argentyńczyka Paulo Dybali.

Kluczowe w walce "Bianconerich" o miejsce w LM może być sobotnie spotkanie w Turynie z Interem, który zapewne potraktuje je prestiżowo.