X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ORLEN Wyścig Narodów: Lang przewiduje spontaniczne ściganie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 08:00
Piękne Podlasie czeka na kolarzy. W dniach 29-30 maja Białystok będzie gospodarzem ORLEN Wyścigu Narodów. Drugiego dnia tego kolarskiego weekendu zaplanowano też otwarcie amatorskiego sezonu w serii ORLEN Lang Team Race.
Kolarze podczas drugiej edycji Orlen Wyścigu Narodów
Kolarze podczas drugiej edycji Orlen Wyścigu Narodów Foto: PAP/Darek Delmanowicz
  • Poprzednie edycje młodzieżowego wyścigu odbyły się w Bukowinie Tatrzańskiej i w Rzeszowie 
  • Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów rozpocznie się i zakończy w Białymstoku, ale młodzi kolarze pojadą przez wiele podlaskich miejscowości 

🇩🇿🇦🇹🇧🇪🇧🇬🇨🇿🇩🇰🇪🇪🇫🇷🇩🇪🇬🇧🇮🇹 🇰🇿🇱🇹🇱🇺🇳🇱🇳🇴🇵🇱🇷🇺🇸🇰🇪🇸🇨🇭🇺🇦 ➕ 🇵🇱TC Chrobry SCOTT Głogów 🇵🇱Klub Kolarski Tarnovia 🇵🇱Cartusia Region...

Opublikowany przez ORLEN Nations Grand Prix Piątek, 23 kwietnia 2021

Trzecia edycja pojedzie przez Podlasie 

– Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin, z którą jesteśmy związani od kilku lat. Sponsorujemy wyścigi kolarskie zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Dzięki zaangażowaniu w sport nie tylko dostarczamy zawodnikom i kibicom niezapomniane sportowe emocje, ale także promujemy Polskę, docierając do milionów kibiców na całym świecie. Według badań przeprowadzonych przez ośrodek Pentagon Research łączna wartość medialna ekspozycji marek PKN ORLEN w trakcie wydarzeń sportowych wyniosła w 2020 roku 326 mln zł – mówił Daniel Obajtek, Prezes PKN Orlen podczas konferencji prasowej.

Pierwsza edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, druga w Rzeszowie, teraz gospodarzem zmagań będzie Białystok.

– Z radością przyjąłem wiadomość, że to wielkie święto sportu, jakim są zawody Wyścig Narodów, odbędzie się w Białymstoku i naszym regionie. Dzięki temu poczujemy wszyscy tę niezwykłą atmosferę współzawodnictwa. Mam nadzieję, że ta impreza przyniesie wszystkim zawodnikom, organizatorom, a także mieszkańcom naszego miasta, którzy będą oglądać to widowisko, wiele radości i satysfakcji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

– Orlen Wyścig Narodów to cenna inicjatywa, dzięki której możemy promować województwo podlaskie poprzez sport, ale też pokazanie piękna tej części Polski, jej bogatej przyrody i unikatowego, wielokulturowego charakteru. Nasz region to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu w bliskim kontakcie z naturą. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie zachęcimy turystów do odwiedzenia podlaskiego – podkreślał Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Urozmaicona trasa 

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów jest urozmaicona, a rywalizacja na pewno dostarczy wielu emocji. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba zgłoszonych ekip.

– Oba etapy są dedykowane dla szybkich kolarzy, którzy potrafią finiszować z grup. Mówimy o innym stylu ścigania niż w przypadku grup zawodowych, gdzie cały zespół rozprowadza lidera. Tutaj mamy reprezentacje z mniejszą liczbą zawodników. Ściganie będzie bardziej spontaniczne, spodziewam się wielu prób ucieczki. Teren jest pofałdowany, może wystąpić wiatr, a więc rywalizacja będzie ciekawa – mówił Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Na kolarzy 29 maja czekać będzie ponad 143-kilometrowa trasa, prowadząca z Białegostoku przez Dobrzyniewo Fabryczne, Rudą, Tykocin, Jeżewo Stare, Kropiewnicę Gajki, Sokoły, Łapy i Pomigacze.

Dzień później do pokonania będą 124 kilometry. Kolarze po raz kolejny sprawdzą urok Podlasia. Pojadą m.in. przez Rędziany, Tykocin i Zawady. Meta obu etapów została usytuowana przy Al. Józefa Piłsudskiego, gdzie 12 lat temu po raz ostatni finiszował Tour de Pologne.

– Bardzo się cieszę, że wracamy w te piękne rejony. Białystok zmienił się niesamowicie. Cieszymy się ze współpracy z władzami miasta i województwa. W Białymstoku jest dużo kibiców kolarstwa, którzy wspierają i sami jeżdżą. Czeka nas bardzo ciekawy weekend w pięknej scenerii – podkreślał Czesław Lang.

Amatorzy też mogą się ścigać 

Na starcie ORLEN Wyścigu Narodów pojawi się 25 ekip. To będą pierwsze w sezonie zawody z prestiżowego cyklu dla najlepszych młodzieżowców świata UCI Nations Cup. Na trasie zobaczymy triumfatorów poprzednich edycji imprezy – reprezentacje Belgii oraz Holandii. Nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, pojawią się też trzy grupy regionalne: TC Chrobry Scott Głogów, Klub Kolarski Tarnovia oraz Region Pomorskie/Cartusia.

ORLEN Nations Grand Prix 2021 is getting closer and closer. And it’s all about young athletes like Clément Champoussin....

Opublikowany przez ORLEN Nations Grand Prix Piątek, 7 maja 2021

To jednak nie koniec sportowych atrakcji. W Białymstoku zacznie się też inny kolarski cykl, ten dla zawodników-amatorów. 30 maja otwarty zostanie sezon ORLEN Lang Team Race. Start o godzinie 14, a przed uczestnikami 82 kilometry. Kolejnymi zawodami serii będzie znany wszystkim Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie (10 sierpnia). 25 września spotkamy się za to na domowych trasach Czesława Langa w Bytowie.

Organizatorem ORLEN WYŚCIGU NARODÓW i ORLEN LANG TEAM RACE jest LANG TEAM. Polskie Radio jest patronem imprezy.

LISTA STARTOWA

TRASA


Posłuchaj
00:23 Organizatorem zawodów jest dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.mp3 Organizatorem zawodów jest dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang (IAR)

Posłuchaj
00:18 Lang W Białymstoku będą piękne wyścigi.mp3 Czesław Lang:: w Białymstoku będą piękne wyścigi (IAR)

  

Czytaj także:

inf.prasowa 

Czytaj także

UCI wytycza nowy kierunek. Kolarskie MŚ 2025 w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:10
Kolarskie mistrzostwa świata 2025 w konkurencjach szosowych odbędą się w Afryce - potwierdził prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej David Lappartient, przebywający w Rwandzie, gdzie odbywa się wyścig dookoła tego kraju.
rozwiń zwiń