MŚ w sztafetach: osłabione "Aniołki" nie zawiodły. Pięć medali biało-czerwonych w Chorzowie

2021-05-02, 21:05

Polki (od lewej): Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek, cieszą się po biegu 4x400 m podczas World Athletics Relays, nieoficjalnych MŚ w sztafetach. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek wywalczyły srebrny medal w biegu na 4x400 m w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie.

• To piąty medal biało-czerwonych podczas chorzowskiej imprezy
  • Drugie miejsce jest tym cenniejsze, że w składzie Polek zabrakło większości najważniejszych zawodniczek

MŚ w sztafetach: świetna dyspozycja polskich sprinterek. Złoto i srebro biało-czerwonych

Zmienniczki nie zawiodły

Polki uzyskały czas 3.28,81 i przegrały jedynie z Kubankami - 3.28,41.

Taki wynik podopiecznych trenera Aleksandra Matusińskiego jest tym cenniejszy, że spośród najbardziej utytułowanych biegaczek polskiej sztafety startowała jedynie Hołub-Kowalik.

Z powodu kontuzji w imprezie nie wzięły udziału Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, które, wraz z Hołub-Kowalik, sięgały po medale największych światowych i europejskich imprez.

Medalowe żniwa

To piąty medal reprezentantów Polski w Chorzowie.

W niedzielę po dwa medale sięgnęły sprinterskie kobiece sztafety. Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek i Marlena Gola wywalczyły złoty medal w biegu na 4x200 m, a  Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska zdobyły srebro w biegu na 4x100 m.

W sobotę Patryk Dobek i Joanna Jóźwik wywalczyli złoto w sztafecie mieszanej 2x2x400 m, po srebrny na dystansie 4x100 m przez płotki sięgnęli Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier. Oba te biegi rozstawne nie są na co dzień rozgrywane, to raczej konkurencje pokazowe.

Wyniki nieoficjalnych mistrzostw świata w sztafetach w Chorzowie (1-2 maja):