ME w zapasach: kolejne medale reprezentantek Polski. Srebro i dwa brązy biało-czerwonych

2021-04-23, 20:30

Anżelina Łysak (strój czerwony) i Iryna Kurachkina z Białorusi (czarny) w walce finałowej . Foto: PAP/Radek Pietruszka

Anżelina Łysak (Cement Gryf Chełm) zdobyła srebrny medal odbywających się w Warszawie mistrzostw Europy w zapasach. W finale kategorii do 57 kg przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną 4:15. Po brązowe krążki sięgnęły natomiast Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) - 62 kg i  Aleksandra Wólczyńska (Grunwald Poznań) - 65 kg.

Pochodząca z Ukrainy Łysak wyraźnie przegrała finał z Kuraczkiną, ale w swoim pierwszym starcie dla Polski w dużej imprezie sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Europy.

Mądrowska po brązowy medal sięgnęła natomiast bez walki. Jej rywalka w kat. 62 kg, reprezentantka Bułgarii Yusein Taybe nie wyszła na matę z powodu kontuzji.

Wólczyńska w decydującym pojedynku kat. 65 kg położyła na łopatki w pierwszej rundzie reprezentantkę Łotwy Alinę Antipovą.

Biało-czerwone zakończyły start w mistrzostwach z dorobkiem pięciu medali. Po srebrne sięgnęły Roksana Zasina (55 kg) i Łysak, a brązowe wywalczyły Anna Łukasiak (50 kg), Mądrowska oraz Wólczyńska.

Lokaty Polek w ME 2021:

2. Anżelina Łysak (Cement Gryf Chełm/57 kg)
2. Roksana Zasina (ZTA Zgierz/55 kg)
3. Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa/50 kg)
3. Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard/62 kg)
3. Aleksandra Wólczyńska (Grunwald Poznań/65 kg)
7. Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm/53 kg)
8. Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza/59 kg)
8. Wiktoria Chołuj (AKS Białogard/68 kg)
8. Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań/72 kg)
11. Patrycja Sperka (Unia Racibórz/76 kg)

Wyniki pojedynków o medale ostatniego dnia ME kobiet:

Waga 53 kg
o złoty Olga Choroszawcewa (Rosja) - Maria Prevolaraki (Grecja) 7:0
o brązowe Julia Leorda (Mołdawia) - Tatiana Wansowa (Azerbejdżan) przewaga punktowa 10:0
Annika Wendle (Niemcy) - Marija Wynnyk (Ukraina) 8:1

Waga 57 kg

o złoty Iryna Kuraczkina (Białoruś) - Anżelina Łysak (Polska) przewaga techniczna 15:4
o brązowe Ewelina Nikołowa (Bułgaria) – Swietłana Lipatawa (Rosja) 8:7