Ekstraklasa: Jagiellonia nie utrzymała wyniku. Cenne punkty Stali Mielec w Białymstoku

2021-04-21, 19:58

Zawodnik Jagiellonii Białystok Martin Pospisil (L) i Maciej Domański (P) ze Stali Mielec . Foto: PAP/Artur Reszko

Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie ze Stalą Mielec (3:3) w meczu 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla podopiecznych Włodzimierza Gąsiora było to czwarte z rzędu spotkanie bez zwycięstwa. Ostatni raz zespół z Podkarpacia wygrał w połowie marca, kiedy w starciu beniaminków był lepszy od Podbeskidzia Bielsko-Biała.

• Obecny sezon Ekstraklasy jest wyjątkowy. Po raz ostatni (o ile w przyszłości znów nie będzie reformy) występuje 16 drużyn. Od edycji 2021/22 w rozgrywkach uczestniczyć będzie już 18 zespołów
  • Z uwagi na krótszy niż zwykle sezon odbędzie się tylko 30, a nie - jak dotychczas - 37 kolejek. W przeciwieństwie do ostatnich lat nie będzie fazy finałowej, z podziałem na grupy mistrzowską i spadkową
  • Liderem rozgrywek pozostaje Legia Warszawa, która broni tytułu

Stal Mielec, która kilka dni temu pożegnała Leszka Ojrzyński i zatrudniła byłą legendę klubu... Włodzimierza Gąsiora chciała koniecznie zdobyć pierwsze punkty pod wodzą nowego szkoleniowca.

górski serwis grafika 1200 .jpg

Beniaminek z Podkarpacia jest obecnie na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy i za wszelką cenę chce zrobić wszystko by po długich latach wreszcie na dłużej zagościć w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz w Białymstoku rozpoczął się od szybkiego gola Bogdana Tiru, który już w 3. minucie pokonał Rafała Strączka. To nie był koniec emocji na Podlasiu. Zaledwie chwilę później dokładne podanie otrzymał Tomas Přikryl, który podwyższył wynik spotkania.

Bardzo niepocieszony po końcowym gwizdku był trener Jagiellonii Rafał Grzyb (IAR) 0:17
+

Nie minęło kilka minut, a kontaktowego gola strzelił Jonathan de Amo, który po stałym fragmencie gry najwyżej wyskoczył do piłki uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki Jagiellonii.

"Duma Podlasia" nie zamierzała rezygnować z kolejnych bramek. Jeszcze w pierwszej połowie szansę miał Jesus Imaz, ale jego strzał wybronił Strączek.

Po zmianie stron już na samym początku drugiej połowy Imaz mógł strzelić trzeciego gola dla gospodarzy, ale kolejny raz na posterunku był golkiper mielczan.

Szkoleniowiec Stali Włodzimierz Gąsior podkreślał, że początkowe niepowodzenie podziałało mobilizująco na jego zawodników (IAR) 0:16
+

W 68. minucie piłka w polu karnym trafiła w rękę Přikryla. Arbiter spotkania Szymon Marciniak wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Marcin Domański, który na kilkanaście minut przed końcem meczu dał remis Stali.

Na kwadrans przed końcem meczu ponownie zrobiło się groźnie pod bramką przyjezdnych. Tym razem próbował Jakov Puljić, ale bezskutecznie. W końcu udało się wyjść na prowadzenie ponownie dzięki Tiru, który w 85. minucie zdobył bramkę dla Jagiellonii.

Wydawało się, że to koniec Stali, jednak w doliczonym czasie gry Mateusz Mak zapewnił cenny punkt w walce o utrzymanie. Mielczanie zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Dla Stali był to już czwarty z rzędu ligowy mecz bez wygranej.

Po remisie z Jagiellonią Stal jest na przedostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy i ma tyle samo punktów co Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zespół Włodzimierza Gąsiora ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.

26. kolejka Ekstraklasy:

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 3:3 (2:1)

Bramki: B. Tiru - 3, 85, T. Přikryl - 12, J. de Amo - 17, M. Domański - 68 (rzut karny), M. Mak - 90+5

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Jagiellonia: Xavier Dziekoński - Kris Twardek (46. Bartosz Bida), Błażej Augustyn, Bogdan Tiru, Godfrey Bitok - Bartosz Kwiecień (63. Jakov Puljić), Taras Romanczuk - Tomas Prikryl, Martin Pospisil, Maciej Makuszewski (63. Konrad Wrzesiński) - Jesus Imaz.

Stal: Rafał Strączek - De Amo Perez (73. Mateusz Żyro), Mateusz Matras, Marcin Flis - Maciej Urbańczyk, Maciej Domański, Albin Granlund (58. Robert Dadok), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Andreja Prokić (58. Petteri Forsell), Maciej Jankowski (46. Łukasz Zjawiński, 86. Mateusz Mak)